Lenkijoje tarptautiniame dziudo turnyre broliai Sagalecai iškovojo auksą

Šių metų birželio 21-22 dienomis Bochnios mieste (Lenkija) vyko didelis tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo sportininkai iš septynių šalių Lietuvos, Čekijos, Kroatijos, Austrijos, Ukrainos, Slovakijos ir Lenkijos. Šilutiškiai kaip komanda iškovojo II vietą, o broliai Ernestas ir Edvardas Sagalecai tapo savo svorio kategorijų čempionais.

Nuo 1250 metų Bochnios miestas garsus savo druskų kasyklomis, kuriose ir vyko šis tarptautinis dziudo turnyras, 176 metų gylyje po žeme. „Vieta atrodė įspūdingai visi dalyviai ir svečiai galėjo užsisakyti nakvynę pačiose kasyklose, įsigyti suvenyrų, papietauti, tai nuostabus miestelis po žeme“ – kalbėjo treneris Rimvydas Lukošius.

Turnyre pirmą startavo komandos komandinėse varžybose, penkiose svorio kategorijose. Šilutės dziudo klubą atstovavo Mangirdas Matiukas 46 kg. legionierius iš Panevėžio, Ernestas Sagalec 50 kg. , Rokas Šadzevičius 55 kg., Edvardas Sagalec 60 kg. ir Dominykas Šatkus 66 kg.

Šilutiškiai liko antri nusileidę finale tik šeimininkams, treti - Slovakijos komanda. Šilutės dziudo klubas buvo apdovanotas specialiu prizu, kaip geriausia užsienio komanda.

Po komandinių varžybų vyko individualios. Čia čempionu tapo Ernestas Sagalec 50 kg. finale įveikiąs Slovakijos imtynininką.

Lietuviškas finalas

Svorio kategorijoje 60 kg. finalą treneris pavadino „Lietuviškas finalas“, jame susitiko klubo draugai Edvardas Sagalec ir Dominykas Šatkus. Šį kartą Edvardas buvo stipresnis.

Rokas Šadzevičius liko septintas.

Treneris R. Lukošius negaili gražių žodžių savo auklėtiniams „Visi šaunuoliai kovojo net po devynias kovas, nepaisydami nuovargio jau po komandinių kovų.“

Po apdovanojimų niekas neskubėjo išsiskirstyti. nes vyko įvairių vertingų daiktų loterija, o po jos vakarienė bei diskoteka.

„Turnyras suorganizuotas labai gražiai, vertingi prizai sportininkams, tikrai labai didelis miesto administracijos dėmesys šiam renginiui“ – kalbėjo treneris

• Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose