Pamario lengvaatlečių skrydis Vilniuje

Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate Vilniuje birželio 16-17 dienomis Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius, Stasys Oželis) 16-metis šilutiškis bėgikas Nojus Petraitis ir 17-metis švėkšniškis šuolininkas Ednaras Serapinas iškovojo sidabro ir bronzos medalius, o rinktinė rajonų grupėje užėmė aukštą ketvirtą vietą. Taškų įskaitą pelnė 28 rajonų komandos.

Vilniuje varžėsi 16-17 metų vaikinai ir merginos. Konkurencija buvo didelė. Komandų įskaita skaičiuota atskirai pagal 3 kategorijas: pirma miestų grupė (Vilnius, Kaunas), antra miestų grupė (Šiauliai, Klaipėda, Alytus, Panevėžys), rajonų grupė (30 komandų, taškus pelnė 28 rinktinės). Pirmos miestų grupės varžybose Kaunas aplenkė Vilnių. Kauniečiai surinko 834,6 tšk., vilniečiai – 781 tšk. Antros miestų grupės komandų rikiuotė: Šiauliai – 1 vieta, 497,3 tšk., Klaipėda – 2 v., 388 tšk., Alytus – 3 v., 183 tšk., Panevėžys – 4 v., 135,5 tšk. Rajonų grupės nugalėtojas – Kėdainių komanda – 229,5 tšk., Rokiškis – 2 v., 166 tšk., Utena – 3 v., 120 tšk., Šilutė – 4 v., 115 tšk. Pamariškiai aplenkė 26 komandas, tarp jų Telšius (102 tšk.), Šiaulių rajoną (98 tšk.), Kelmę (88 tšk.), Marijampolę (77 tšk.), Vilniaus raj. (75 tšk.), Raseinius (65 tšk.), Kauno raj. (63 tšk.), Palangą (41 tšk.), Tauragę (37 tšk.), Vilkaviškį (15 tšk.). 28-ą vietą užėmė Visaginas – 2 tšk., be taškų liko Prienai ir Trakai.

Šilutės sporto mokyklos rinktinei daugiausiai taškų iškovojo bėgikas Nojus Petraitis, trenerės Linos Leikuvienės auklėtinis. Nojaus specifikacija – barjerinis bėgimas. Jis greitas, koordinuotas, gražiai perskriejantis barjerus. Be to, ištvermingas. Bėgdamas 110 metrų N. Petraitis pasiekė šeštą rezultatą: distanciją įveikė 15,65 sek. Komandai pelnė 11 taškų. Pirmą vietą užėmė Kėdainiams ir Vilniui atstovavęs atstovas Gediminas Kulpavičius – 15,04 sek. N. Petraitis atsirevanšavo bėgdamas 400 metrų barjerinį bėgimą. Nojus finišavo antras. Jo laikas – 29,83 sek. Į komandos taupyklę įdėjo 18 tšk. Čempionu tapo Naglis Baranauskas ((Kelmė, Kaunas) – 55,95 sek. Už pirmą vietą buvo skiriami 22 tšk.

Šuolio į aukštį varžybose puikiai pasirodė švėkšniškis Ednaras Serapinas (treneris Audrius Urmulevičius), perskriejęs kartelę iškeltą į 1,80 metro aukštį. Ednaras iškovojo šalies jaunių čempionato bronzos medalį. Jis komandai pelnė 15 taškų. O aukščiausiai šoko vilnietis Lukas Pilkauskas  - 1,85 m.

800 metrų bėgimo varžybose Goda Šiaudvytytė finišavo šešta. Jos laikas – 2:32,68 min. Pirmą vietą užėmė Upė Jurkšaitytė (Vilnius) – 2:21,97 min. Bėgdama 1500 metrų Goda liko devinta. Distanciją įveikė per 5:23,19 min. Per dvi rungtis G. Šiaudvytytė komandai pridūrė 13 ir 11 taškų. 700 gramų ieties metimo varžybose buvęs kintiškis Vilmantas Retenis, besimokantis Vilniaus Ozo gimnazijoje, taškus pelnė Šilutei ir Vilniui. Jis įrankį nusviedė 46,43 m – ketvirta vieta, 13 tšk. Šuolio į tolį ir trišuolio varžybose Šilutės sporto mokyklai taškus pelnė 16-metė Gabrielė Urniežiūtė (treneris Stasys Oželis). Gabrielė į prizininkes neprasiveržė, bet komandai buvo naudinga ir yra perspektyvi lengvaatletė. Individualiai startavęs Kostas Budvytis bėgo 3000 metrų. Kostas atbėgo šeštas – 10:54,75 min.