8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Austrijoje mūsiškiai įrodė, Lietuva - krepšinio šalis

Austrijoje mūsiškiai įrodė, Lietuva - krepšinio šalis

Šilutės sporto mokyklos jaunieji krepšininkai (treneris Alius Rauluševičius) 2011 m. birželio 21-28 dienomis dalyvavo viso pasaulio jaunimo sporto žaidynėse „United world games 2011“, kurios vyko Austrijoje, Klagenfurto mieste. Tai didelio masto sporto žaidynės, dalyvių būta apie 2 tūkst. iš Indijos, Amerikos, Brazilijos, Antalijos bei kitų šalių. Vienos komandos rungtyniavo  futbolo aikštėse, kitos tinklinio ir pan., o mūsiškiai išliko ištikimi krepšiniui  ir dar kartą įrodė, kad Lietuva tai krepšinio šalis ir iš 10 dalyvavusių komandų, mokyklos auklėtiniai iškovojo garbingąją antrą vietą.
 

Pakeliui į Austriją

I šią didžiąją kelionę mūsiškiai išsiruošė iš Klaipėdos, nes į žaidynes vykstančias Austrijoje dar vyko dvi Lietuvos komandos: Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla ir Plungės sporto mokykla.
Autobusas pilnas ryžtingai nusiteikusiųjų jaunųjų krepšininkų link tikslo pajudėjo birželio 21 dieną. Keliones metu jie aplankė Čekijos sostinę Prahą, pasivaikščiojo po senamiestį, apžiūrėjo Karolio tiltą bei kitas įdomias vietas.

Žaidynių atidarymas

Atvykus į Austriją visi su nekantrumu laukė, kas bus toliau. Pagaliau pasiekė Klagenfurto miestą, stadioną, kuris talpina 40 tūkstančių žiūrovų, vaikų akys blizgėjo kaip sagos. Užgrojo orkestras iš dangaus pradėjo leistis parašiutininkai, atidarymas tikrai puikus.  

Organizatoriai pasirūpino, kad kiekviena atvykusi šalis išgirstų savo himną, tad įvairiausių himnų klausyta apie valandą.

Jauniausi dalyviai

Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai buvo jauniausi iš visu 2000 dalyvių, tai 1999-2001 metų gimimo berniukai: L. Bulavinas, M. Drapkinas, G. Pupšys, M. Bendikas, E. Mikužis, E. Miniotas, Z. Vaitkus, D. Vėlyvis, I. Čiumakovas, M. Stulginskas.

Burtu keliu dešimt krepšinio komandų suskirstė į dvi grupes. Pirmoje : Šilutė (Lietuva), Lenkija, Vokietija, Austrija ir Serbija. Antroje: Plungė (Lietuva), Klaipėda (Lietuva), Indija, Bosnija bei dar viena Austrijos komanda.

Šilutės komanda, sužaidus su keturiomis iš savo pogrupio komandomis , užėmė antrąją vietą ir pateko į pusfinalį, kur susitiko iš antros grupės, antros vietos laimėtoja, Plungės sporto mokyklos komanda. Įveikusi ją rezultatu 56:22 mokyklos auklėtiniai iškovojo teisę kovoti dėl pirmos vietos.

Kova dėl pirmosios vietos

Jų priešininkai buvo Serbai, jie pusfinalyje  susitiko su Bosnija ir įveikus ją, tai pat iškovojo teisę kovoti dėl pirmosios vietos.

Šilutiškių ir serbų susitikimas ne buvo pirmas. Jie pirmajame rate jau buvo susitikę ir po atkaklios kovos, vos dviems taškais (60:58), pergalę pavyko iškovoti Serbijos komandai. Tad visi tikėjosi, kad finalinės varžybos bus dar įdomesnės. Bet...

Pasak trenerio, finalinėse varžybose teisėjavimas buvo labai neobjektyvus (vienas iš teisėjų serbas). Jis taip norėjo, kad serbai laimėtu, kad to net neslėpė. Vien pažiūrėjus į protokolą darosi įdomu. Mūsiškiai prasižengė 26 kartus, po penkias pražangas gavo trys geriausi žaidėjai. Tuo tarpu Serbijos komanda prasižengė 17 kartų. Visi žaidėjai po vieną kartą bei dar keli plius minus pora „baudelių“. Gerai, gal jie ginasi geriau. Bet pasak A. Rauluševičiaus keisčiausia jam buvo gauti tris technines pražangas. Dvi pirmąsias gavo komandos žaidėjai, o trečioji buvo skirta jam. Kodėl? Nes treneris teisėjo paklausė, už ką gavo jo auklėtiniai pirmąsias technines pražangas. Uždavei klausymą – negavai atsakymo, bet už tat gavai techninę! Įdomiai serbų teisėjas skiria technines pražangas.  Tad turbūt nereikia spėlioti kas tapo pirmos ir antros vietos laimėtojais. Mūsiškiai labai džiaugiasi ir antrąją vieta (Šilutė-Serbija 44:72). Nes tai tikrai aukštas pasiekimas. Vaikai džiaugiasi laimėtais medaliai, o ir taurė tikrai įspūdingo grožio.

Laisvalaikis

Po įtemtų varžybų vaikai turėdavo laisvo laiko. Kaip dažnas šiuolaikinis vaikas ji mūsiškiai praleido prie didelių monitorių, žaisdami nemokamus kompiuterinius žaidimus. Pasak trenerio vaikams tai buvo mėgstamiausias laisvalaikio leidimo būdas, kai kurie tiek užsižaisdavo, kad net užmiršdavo, kad pavalgyti reikia.

„United world games 2011“ Šilutės jaunieji krepšininkai (treneris Alius Rauluševičius) iškovojo II vietą.

 

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose