8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Lenkijos - Lietuvos mačas Šilutėje

Lenkijos - Lietuvos mačas Šilutėje

Spalio 29 dieną (šeštadienį) Šilutėje, sporto salėje adresu Gluosnių g. 13 B įvyko tarptautinis bokso mačas tarp Lenkijos ir Lietuvos jaunųjų kovotojų . Šalies rinktinės garbę gynė ir pajėgiausieji Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai.  Abiejų kaimyninių bokso federacijų prezidentų akivaizdoje rezultatu 7,5 – 4,5 tądien pranašesni buvo Lietuvos odinės pirštinės meistrai.

Šilutėje boksas pradėjo gyvuoti 1971 metais. Per visą šį laiką išugdyti maždaug 300 Lietuvos įvairaus amžiaus čempionų. Taip pat dalyvauta  įvairiuose tarptautinėse ir Pasaulio varžybose ir žinoma pasiekta ne viena ir labai svarbi  pergalė.

Šilutės sporto mokykla bei 1995 metų birželio 21 dieną įkurtas Šilutės bokso sporto klubas „Kovotojas“  tęsia Šilutės bokso tradicijas. Per daugiau nei 16 metų  išugdyta ir vis dar tebeugdoma daug gabių boksininkų, kurie savo pasiektais rezultatais nė trupučio nenusileidžia didžiųjų miestų bokso meistrams.
 
Bokso mačas Šilutėje

Vos tik buvo pradėta kalbėti apie Šilutėje įvyksianti bokso mačą tarp Lenkijos ir Lietuvos, daugumos žmonių jis buvo labai laukiams, nes tai buvo kažkas kito, bokso kovų Šilutėje dažnai (beveik visai) nepamatysi.

Ir jis įvyko! Šventė  buvo suorganizuotas tikrai puikiai: šviesos efektai, dūmų kamuoliai, kartais atrodydavo, kad čia ne ta pati sporto salė kur vyksta krepšinis ar kiti renginiai. O kovos prikaustė ne vieną atėjusį į renginį.

Stebint žiūrovus matėsi kaip kai kurie juda kartu su boksininkais, kairė, kairė, smūgis dešine. Žiūrovai taip įsijausdavo į vykstančias kovas, kad atrodydavo aplinkui nieko nemato ir jaučiasi lyg patys kovoto ringe.

Boksas lankytojų akimis

Paklausus žiūrovų ką jie mano apie šią sporto šaką dauguma  teigė, kad bokso kovas gyvai mato pirmą kartą ir jiems tai patinka bei nemanė, kad gali būti taip įdomu. Pasiteiravus ar lankytųsi bokso varžybose jei jos būtu organizuojamos dažniau visi pakalbinti atsakė teigiamai.

Lietuvos boksininkai

Lietuvai atstovavo, galime sakyti, visi geriausi jaunimo grupės atletai. Gaila, kad  tokiam mače negalėjo, dėl traumų, sudalyvauti R. Kuncaitis ir V. Stanionis.

Kaip ir visose varžybose kažkuris laimi, kažkuris pralaimi. Vieniems nesunkiai pavyko susidoroti su priešininku, kitiems teko patirti skaudų pralaimėjimo kartėlį bei būta ir lygiosių.

Broliai Petrauskai

Visos vykusios kovos buvo įdomios. Buvo įdomu žiūrėti mažąjį Petrauską Luką, kuris seka brolio pėdom ir tikrai tądien jam puikiai sekėsi ringę. Ne vieną kartą žiūrovai jam plojo už puikų smūgį priešininkui.

Kaip ir tikėtasi taip ir šio renginio organizatoriai paskutinei dvyliktai kovai paliko Evaldo Petrausko bei Rafat Perczyski dvikovą. Nors šie du sportininkai sveria po 64 kg.bet ūgio persvarą svečias iš Lenkijos buvo daug pranašesnis. Žiūrovai diskutavo, kaip turėtu būt sunkų Evaldui smogti priešininkui į veidą, juk ranką reik gan aukštai pakelti. O pačiam boksininkui E.. Petrauskui tai nė motais, ne gana to, kad jis parodė puikią reakciją ir linksmai išsisukinėjo iš priešininko smūgių, bet jis be didelio vargo laimėjo 3 raundus vykusią kovą.

Sporto mokyklos auklėtiniai

Gal namų sienos padėjo, gal žiūrovų bei artimųjų palaikymas, bet visi Šilutės miesto bokso atstovai iškovojo pergales: Lukas Petrauskas (42 kg.), Deividas Girulis (60 kg.), Edgaras Skurdelis (60 kg.) Viktoras Konkovas (52 kg.) bei Evaldas Petrauskas (64 kg.)

Lietuvos – Lenkijos jaunimo rinktinių draugiškame bokso mače iš viso kovojo 12 porų. Šį mačą tikrai drąsiai galime vadinti istoriniu įvykiu Pamario bokso klubui „Kovotojas“. Jį stebėjo ir Lenkijos bokso federacijos prezidentas Jerzy Rybicki (buvęs olimpinių žaidynių čempionas).

Pasak trenerio Vinco Murausko Lenkijos bokso istorijoje  iš viso yra iškovoti septyni olimpiniai aukso medaliai, o Lietuvoje tik vienas. Jis džiaugiasi, kad bendroj įskaitoj Lietuvos komanda įveikė Lenkijos boksininkus rezultatu 7,5 – 4,5. Taip jis dar kartą tikrai įrodė, kad yra atsidavęs savo darbui, bet stengiasi išugdyti pačius geriausius boksininkus ne tik Lietuvoje bet ir už jos ribų.

Galime spėti, kad lenkai turbūt tikėjosi daugiau pergalių ir nesitikėjo, kad tokia šalis kaip Lietuva įrodys, kad jie klysta bei iškovos daugiau kovų ringę nei jie. O mes tik galime džiaugtis savo boksininkų pasiekimais:

Paryškinti nugalėtojai
JAUNUČIAI (3 x 1.5)
 
42 kg – Daniel Malasžewski – Lukas Petrauskas
 
JAUNIAI (3 x 2)
 
63 kg – Sebastiana Rembecki – Eimantas Vaičikonis
 
+ 81 kg – Daniel Krol - Vytautas Tamošiūnas
 
JAUNIMAS (3 x 2)
 
52 kg – Dawid Jagodzinki – Viktoras Komkovas
 
60 kg – Mateusz Majerczyk – Deividas Girulis
 

60 kg – Kazimierz Tegowski – Edgaras Skurdelis
 
64 kg – Rafat Perczyski – Evaldas Petrauskas
 

69 kg – Michai Ostrowski – Artiomas Volkovas
 
69 kg – Adam Pawtowski – Tomas Sinkevičius
 
75 kg – Adrian Puchta – Andrė Sviridovas
 
91 kg – Jakub Goleniewski – Rokas Mišauskas
 

+91 kg – Tukasz Sipowicz – Rytis Čepas (lygiosios)
 
Vincas Murauskas šios puikios šventės iniciatorius nori padėkoti visiems parėmusiems šį renginį. Be jų nebūtų įvykęs mačas tarp Lietuvos ir Lenkijos. Tai Šilutės rajono savivaldybe, Šilutės merui Virgilijui Pozingiui, Vladui Servai taip pat Lietuvos profesionalaus bokso asociacijos prezidentui Vladui Laurinavičiui, kuris padovanojo ringą, bei kitiems rėmėjams: VšĮ „Šilutės sportas“, Šilutės sporto mokyklai, Seimo nariui Kęstui Komskiui, A. Budrikio IĮ, , UAB „Stamela“, UAB „Šilutės polderiai“, Klasmann Deilmann, UAB „Šilutės vandenys“, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai, UAB „Žibai“ ir kt.

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose