8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KREPŠINIO LYGOS (MKL) ČEMPIONATAS

LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KREPŠINIO LYGOS (MKL) ČEMPIONATAS

Šilutės sporto mokykloje yra aštuonios įvairaus amžiaus krepšinio grupės, kurias lanko 140 jaunųjų krepšininkų.  Iki 2012 metų pradžios mokykla turėjo penkias krepšinio komandas, kurios žaidė MKL čempionatuose ir susitikdavo su įvairių miestų komandomis. Mokykla siekdama geresnių rezultatų nuo šių metų pradžios užregistravo dar dvi jaunųjų krepšininkų grupes (2000 m. ir 2001 m. gim.) kurios startavo MKL „Pirmam iššūky“.

2000 m. gim. berniukus treniruoja Alius Rauluševičius. Jo vadovaujama „Šilutės SM I“ komanda pirmieji startavo MKL „Pirmas iššūkis“ čempionate. Į pirmąsias varžybas jaunieji krepšininkai išvyko su naujomis (vaikų prašymu žaliomis) aprangomis. Pirmosios oficialios varžybos vyko Tauragėje iš kurios parsivežė pirmąją pergalę - 33:89.  Tokiu dideliu taškų skirtumų laimėti, reiškia daug. Tada vaikai įgauna pasitikėjimo savimi ir kitų varžybų laukia su nekantrumu.

Po savaitės „Šilutės SM I“ komanda sulaukė svečių iš Klaipėdos. Šį kart mūsų jaunieji krepšininkai juos sutriuškino 108:14. Tikėkimės mažieji nesusirgs žvaigždžių liga, nes jų pogrupyje yra ir stiprių komandų, kaip Klaipėdos „V. Knašiaus I“ komanda. Ji mūsiškius įveikė 38 taškų skirtumu. Tad sporto mokyklos 2000 m. gim. auklėtiniai savo sąskaitoje turi 2 pergalės ir vieną pralaimėjimą.

Kitą „Šilutės SM II“  2001 m. gim. berniukų komandą treniruoja Petras Jonikas. Jis džiaugiasi, kad šiemet su savo komanda startavo „Pirmajame iššūkyje“, nors jame dalyvauja vyresnio amžiaus komandų, bet mažiesiems krepšininkams bus puiki proga sutvirtėti, įgyti patirties bei žinoma tobulėti.

Pirmąsias varžybas Petro Joniko auklėtiniai žaidė išvykoje su „Klaipėdos KM“. Džiugu, kad ir šiai komandai pavyko laimėti rezultatu 22:48. Vėliau mūsiškiai vėl vyko į Klaipėda, kur susitiko su  „V. Knašiaus KM I“ komanda. Deja ši komanda buvo pranašesnė už mūsiškius ir šilutiškiams teko pripažinti pralaimėją. Bet jų dar laukė susitikimas su kita Šilutės sporto mokyklos komanda.

Šio susitikimo tarp „Šilutės SM I“ – „Šilutės SM II“ Šilutės sporto mokykla, patys jaunieji krepšininkai ir jų tėvai laukė su nekantrumu, Ar  Aliaus Rauluševičiaus auklėtiniai prisidės dar vieną pergalę ar Petro Joniko?

Įdomiausios varžybos tarpusavy
Pagaliau išaušo tiek laukta diena (sausio 29 d.) kaip jėgas išbandyti susitiko dvi Šilutės sporto mokyklos komandos. „Šilutės SM I“ (treneris A. Rauluševičius) ir „Šilutės SM II“ (treneris P. Jonikas).
Tribūnose savo vaikus palaikė tėvai. Šaukė, rėkė bei aiškino teisėjams kaip teisėjauti, bet atmosfera buvo vis tiek labai jauki. Tėvai papykdavo ir vėl šypsodavosi ir palaikydavo savo vaiką.

Pasak trenerės Loretos Stančiauskienės, kuri taip pat su nekantrumu laukė šių varžybų, šis susitikimas buvo labai įdomus. Bet kaip abi komandos yra Šilutės sporto mokyklos, tada net nežinia kurią palaikyti. Ji tiesiog palaikė kiekvieną žaidėją, kuris gražiai atlieka kokį manevrą ar tiesiog pelno taškus.

Po varžybų rezultatu 60:51, pergale džiaugėsi vyresni 2000 m. gimimo berniukai. Treneris Alius Rauluševičius džiaugiasi pergale, bet jis tikėjosi, kad pavyks laimėti didesniu taškų skirtumų. Bet yra kaip yra, jauniausieji Petro Joniko krepšininkai ne ką prastesni tik tiek, kad jaunesni! Ir jie dabar turi tikslą, atsiskaičiuoti prieš vyresnėlius.

Likusios grupės


Pasidžiaugus naujomis komandomis reikėtu prisiminti ir vyresnias. Patys vyriausi mokyklos auklėtiniai yra Dainiaus Gricevičiaus 1994 m. gim. Jie žaidė MKL III-čiam divizione „D“ pogrupyje, deja į tolimesnį etapą jie nepateko.

Loreta Stančiauskienė treniruoja 1996 m. gim. vaikinų komandą, kuri šiuo metu MK III divizione „D“ pogrupyje tarp aštuonių komandų yra III vietoje ir dabar laukia peržaidimų.

1997 m. gimimo krepšinio komanda treniruoja Kęstutis Šernius. Jo vieninteliai auklėtiniai žaidžia MKL II divizione. Jie tarp aštuonių komandų užimą aukštą II vietą. Tai labai stipri ir daug žadanti komanda, kurios tikslas patekti į I divizioną tarp dešimties stipriausių Lietuvos komandų.

Petras Jonikas turi dar vieną 1998 metų komandą, kuri šiuo metu žaidžia MKL III divizione „D“ pogrupyje ir tarp aštuonių komandų yra ketvirti ir laukia atkrintamų varžybų.

Alius Rauluševičius, šis treneris turi daugiausia grupių, tad nepaslaptis, kad kolegos jį kartais pajuokaudami vadina mokyklos tėvu.. Jis treniruoja 1999 m. gimimo vaikus, kurie taip pat atstovauja Šilutę MKL varžybose ir šiuo metu ruošiasi atkrentamosioms varžyboms.


A. Rauluševičius turi ir pačių jauniausių 2002-2003 m. gim. berniukus. Kurie dar tik treniruojasi bei žaidžia draugiškas varžybas su šalia esančių mietų komandomis.

Šilutės sporto mokyklos direktorius džiaugiasi, kad jaunieji sportininkai šauniai atstovauja sporto mokyklą. Vieni pasiekė aukštesnių rezultatų kiti žemesnių. Bet mūsų treneriai yra tikri savo srities žinovai ir jis tiki, kad jie dar pasieks su savo komandomis aukštų rezultatų bei išugdys ne vieną Šilutės miestą garsinanti, o gal net Lietuvą ar už jos ribų, krepšininką.

 

Šilutės sporto mokykla

Agnė Sakalienė

2012-02-03  09:04:42

 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose