8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Ketvirtas tarptautinis dziudo turnyras Šilutėje

Ketvirtas tarptautinis dziudo turnyras Šilutėje

Gegužės 26 dieną Šilutės sporto mokykla ir  vietos dziudo sporto klubas „Kumikata“ jau ketvirtą kartą surengė tarptautinį dziudo turnyrą. Šįkart jame dalyvavo 124 dalyviai iš Latvijos ir Lietuvos. Du mūsiškiai tapo čempionais, kiti dešimt  trenerio Rimvydo Lukošiaus auklėtiniai pasipuošė sidabro, bronzos medaliais.

Krepšinio salėje ant trijų tatamių varžėsi vaikai dvylikamečiai ir jaunesni bei jaunučiai (13-14 m.). Kovos trukmė –buvo3 minutės, per šį laiką imtininkai turi stengti varžovą pargriauti ant nugaros ir išlaikyti jį 30 sekundžių arba

priversti pasiduoti skausmingu veiksmu per alkūnės sąnarį ar smaugiant arba atlikti kitą leistiną veiksmą.

Krepšinio salėje ant trijų tatamių varžėsi vaikai dvylikamečiai ir jaunesni bei jaunučiai (13-14 m.). Kovos trukmė –buvo3 minutės, per šį laiką imtininkai turi stengti varžovą pargriauti ant nugaros ir išlaikyti jį 30 sekundžių arba priversti pasiduoti skausmingu veiksmu per alkūnės sąnarį ar smaugiant arba atlikti kitą leistiną veiksmą.
Turnyre dalyvavo sportininkų iš Alytaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų, Elektrėnų, , Kėdainių, Panevėžio, Skuodo, Plungės bei Liepojos (Latvija). Latviai atsivežė 16 imtynininkų, plungiškiai – 11, klaipėdiškiai ir alytiškiai – po 9, elektrėniškiai ir skuodiškiai mažiausiai, po 7, o mūsiškiai daugiausiai 18.


Jauniausi imtynininkai
Pirmieji kovas ant trijų tatamių pradėjo dvylikamečiai ir jaunesni berniukai. Iš viso buvo devynios svorio kategorijos. Svorio kategorijoje iki 30 kg. mūsiškis Uosis Knapkis (30 kg.) iškovojo bronzą. Trečią vietą užėmė ir treniruočių partneris Einaras Servitauskis bei Liudas Vitkauskas. Čempionu tapo Liepojos atstovas Danila Rogovs.


Mūsiškiai ne ką prasčiau pasirodė ir jaunučiai (13-14 m.). čia taip pat  varžėsi 9 svorio kategorijų atletai. Pasak trenerio Rivydo Lukošiaus Justas Pauparis (50 kg) ant tatamio išėjo kovoti po ligos ir tai jam negalėjo parodyti viską, ką moka. Jis laimėjo bronzos medalį, bet jo akyse džiaugsmą buvo sunku įžiūrėt. Turbūt jis suvokė, kad galėjo ir  geriau. 


Smagu, kad tarp mūsiškių du čempionai. Tai dvylikametis Ernestas Sagalec (35 kg) ir trylikametis Arnas Šikšnius (60 kg), sidabro medaliai įteikti Liudui Vitkauskui (30 kg), Dominykui Šatkui (42 kg), bronzos džiaugėsi Benas Lukošius (27 kg), Aidas Pažereckas (38 kg), Klaidas Dajutis, Pijus Strukčinskas (42 kg), Justas Pauparis, Dovas Mačiulis (50 kg). Tradicinis turnyras jo dalyviams bei žiūrovams paliko daug gražių įspūdžių.


Nors tą pačią diena Šilutėje vyko ir miesto šventė, bet turnyre netruko žiūrovų. Mielai visi ėjo žiūrėti kovų ant tatamio.


Organizatoriai labai dėkoja pagrindiniams rėmėjams: Šilutės r. savivaldybei, verslininkams Remigijus Baltutis, Virginijus Dumbliauskas, Česlovui Barauskui, Algiui Bekeriui, UAB „Šilutės polderiai“ (Arūnas Jagminas), Aleksui Kvederiui ir kt.

daugiau nuotraukų galite pamatyti http://www.facebook.com/pages/%C5%A0ilut%C4%97s-sporto-mokykla/178011342212594

 Šilutės sporto mokykla

Agnė Sakalienė

 2012-06-05