8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Šilutės sporto mokykloje to nebuvo 18 metų

Šilutės sporto mokykloje to nebuvo 18 metų
Šilutės sporto mokykloje savaitgalį vyko trijų dienų Lietuvos Moksleivių Krepšinio Lygos „Pirmojo iššūkio“ finalinis etapas. Kur suvažiavo komandos iš Jonavos, Vilniaus ir Plungės. Visos komandos sužaidė tarpusavyje (rato sistema) ir pasiskirstė prizinėmis vietomis. Pirmą ir antrą vietas iškovojusios komandos laimėjo teisę dalyvauti I divizione, kartu su kitomis stipriausiomis 2001 m. gimimo krepšinio komandomis. Tarp patekusių į I divizioną yra ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, treneris Petras Jonikas.

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startą pradėjo Plungės SM ir Sostinės KM I_Fros Tec komandos. Jų susitikimas buvo įdomus, komandos žaidė apylygiai. Sostinės komandai sunkiai sekėsi susitvarkyti po krepšiu su aukštaūgiais Plungės krepšininkais, nes jie dažniausiai nusiimdavo kamuolius po netaiklių komandų metimų. Na bet vilniečiai neprastai atakavo ir Plungės krepšį, mažieji krepšininkai puikiai atlikdavo perdavimus bei pataikydavo taiklius mėtimus tiek iš po krepšio tiek iš vidutinio nuotolio.

Ovacijų netrūko, Plungės komanda palaikyti atvažiavo nemažai sirgalių. Jie su „birbynėm“ bei būgnais trukdė varžovams, rėkė, šaukė, taip norėdami išmušti iš vėžių varžovų. Sirgalių turėjo ir Sostinės komanda. Tik jei buvo santūresni, bet ir ne ką prasčiau palaikė savuosius.

Taip susiklostė, kad po finalinės sirenos pergalę, rezultatu 62:58 šventė, Plungės SM komanda (treneris V. Lapis)

Šilutės SM pradžia sunkoka

Tą pačią dieną krepšinio aikštelėje susitiko Šilutės SM ir Jonavos KKSC I krepšininkai.  Po primojo kėlinio pirmavo svečių komanda 11:15, antrajame kėlinyje išėjus kitam šilutiškių bei jonaviškių penketams rezultatas pakrypo mūsų naudai ir po dviejų kėlinių jau pirmavome mes 32:25.

Abi komandos stengėsi iš paskutiniųjų, kiekviena pergalė šitame finaliniame etape labai svarbi. Treneriai P. Jonikas (Šilutės SM) ir E. Zinys (Jonavos KKSC I) stengėsi kuo daugiau duoti patarimu savo auklėtiniams. Paėmus minutinę pertraukėlę jie ragindavo greičiau iš aikštelės atbėgti iki jo, kad turėtu ilgesnį laiką paaiškint, ką daro blogai žaisdami ir ką reikėtu daryt, norint išplėšt pergalė.

Nors po trijų kėlinių vis dar pirmavo trim taškais Šilutės SM krepšininkai, bet ketvirtajame kėlinyje mūsiškiams nekrito visai. Per 10 min. jie įmetė vos 5 taškus, kai tuo tarpu varžovai sumetė 18 taškų ir teko pripažinti Jonavos KKSC I komandos pranašumą rezultatu 49:59.

Šeštadienį dar dvi rungtynės     

Po penktadienį vykusių varžybų visi pailsėję vėl susirinko į krepšinio salę. 13:00 val. pradėjo žaisti Sostinės KM I_Frps Tec komanda su Jonavos KKSCI. Nors visas varžybas vedė Sostinės komanda, bet negalime pasakyti, kad varžybos buvo nuobodžios. Jonaviškiai gan sparčiai vydavos varžovus ir vis „kvėpuodavo“ jiems į nugarą. Na bet vilniečių laimei, varžovams taip ir nepavyko  jų aplenkti ir rezultatu 54:62 pergale džiaugėsi Sostinės KMI_Fros Tec komanda (treneris P. Budėnas).

Pergalė prieš aukštaūgius

Plungės SM gali didžiuotis savo komandos aukštaūgiais, nė viena dalyvavusi komanda tokių aukštų ir tiek daug, jų neturėjo. Tad Šilutės krepšininkus tai neramino. Kaip reikės apsidengti juos po krepšiu bei kaip atkovoti atšokusius kamuolius.

Bet pasirodo tai įmanoma. Šilutės sporto mokyklos krepšininkai rezultatu 62:57 įveikė šia komandą. O žaidimas pasak visų jį stebėjusių buvo labai įdomus bei įtemtas. Šilutiškiai labai gražiai žaidė bei gan nesunkiai susitvarkė su aukštaūgiais plungiškiais. Juos uždengdavo keli Šilutės krepšininkai, o tuo tarpu vienas iš likusių komandos žaidėjų nusiimdavo atšokusį kamuolį. Daugiausiai tądien kamuolių atkovojo Jevgienis Miniotas.

Lemiamos dvi varžybos

Taip jau susiklostė, kad visos komandos turėjo po vieną pergalę bei vieną pralaimėjimą. Tad sekmadienį vykusios varžybos buvo lemiamos visoms komandoms. Kas laimės susitikima tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM, keliaus į I divizionas bei kas laimės Sostinės KM I_Fros Tec ir Šilutės SM susitikimą, taip pat iš kovos kelialapį į I divizioną. Nes kaip ir minėjau komandos kurios iškovos pirmą ir antrą vietas dalyvaus pirmajame divizione.

Kovos prasidėjo

Susitikimas tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM buvo tikrai atkaklus, prireikė net pratęsimo, kad išsiaiškinti kuri komanda stipresnė.

Po keturių kėliniu rezultatas buvo lygus 53:53. Penktajame kėlinyje, kuris trunka 5 min. labiau sekėsi plungiškiams. Abu treneriai trepsėjo savo vietose iš nekantrumo, kaip čia viskas baigsis. Atrodydavo, kad tuoj jie išbėgs ir pradės žaisti kartu su savo komanda, bet vis tvardėsi. Po pratesimo pergale džiaugėsi Plungiškei 57:64 ir jie pateko į I divizioną.

Šilutiškiai triumfavo

Prieš prasidedant dar vienoms, daug ką lemiančioms rungtynėms tarp Šilutės SM ir Sostinės KM I_Fros Tec komandų, matėsi pas daugumos žmonių veiduose nerimas. Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis bei komandos treneris Petras Jonikas dar prieš varžybas diskutavo, kaip kas būtu geriau, palinkėjo sėkmės ir dar juokaudami sakė „Na kaip bus taip bus, bet geriau būtu pergalė“.

Pirmasis kėlinys jau nuo pat pirmos sekundės buvo įdomus. Kamuolį atkovojo mūsiškiai ir Tautvydas Rimkus pirmąjį metimą nusprendė mesti nuo tritaškio linijos ir jis buvo taiklus! Visa salė ošė, buvo gražu žiūrėti, bet tai tik pradžia... o kokia baigtis neaiški.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 19:22 pirmavo Vilniečiai. Antrasis kėlinys nebuvo dėkingas nė vienai komandai. Mūsiškiai per 10 min įmetė vos 5 taškus, o varžovai vos vienu tašku daugiau.

Sužaidė kaip profisonalai

Trečiasis kėlinys buvo Šilutės SM komandos. Jie parodė tokį gražų žaidimą, kad po rungtynių dauguma kalbėjo, kad tokio kėlinio dar nėra matė. Mūsiškiai atliko gražius perdavimus, gražius praėjimus, o kas svarbiausia beveik visi mėtimai buvo taiklūs. Per trečiąjį kėlinį šilutiškiais į varžovų krepšį sumetė 29 taškus, tuo tarpu varžovai įmetė vos 7.

Ketvirtame kėlinyje istorija panaši kaip ir antrajame. Varžovai pelnė vos 7 taškus, mūsiškiai vos 6. Bet dėka gražaus 3 kėlinio mūsiškiai iškovojo pergalę rezultatu 59:42. Ir pateko į mokyklos istoriją. Nes Šilutės sporto mokyklos krepšininkai tik prieš 18 metų Lietuvos Moksleivių Krepšinio lygoje žaidė I divizione.

Šilutės sporto mokyklos 2001 m. gim. komandoje žaidžia: Vytenis Ropė, Ignas Šveistys, Kajus Gerulaitis, Ignas Lidžius, Matas Dobrovolskis, Jevgenis Miniotas, Kęstutis Raila, Matas Vaščyla, Tautvydas Rimkus, Dovydas Rimkus, Valentinas Ubartas, Ignas Urbonas, Robertas Miliauskas, Vytenis Vaitkevičius ir Dovydas Matulevičius.

Komandos vietomis pasiskirstė taip: I vieta atiteko Šilutės sporto mokyklos komandai, II vieta – Plungės sporto mokyklai, III vieta - Sostinės KM I_Fros Tec ir IV -  Jonavos KKSC I komandai.

Buvo apdovanoti iš kiekvienos komandos po geriausia LMKL „Pirmojo iššūkio“ finalinio etapo žaidėją: Jevgenis Miniotas (Šilutės SM), Laurynas Vaištaras (Plungės SM), Augustinas Mikštas (Sostinės KM I_Fros Tec) ir Aroldas Bičiužas (Jonavos KKSC I).

Svečiams patiko mūsų kraštas

Plungės, Jonavos ir Vilniaus komandos kartu su treneriais bei sirgaliais apsistojo Rusnės specialiojoje mokykloje. Pasak svečių jiems labai patiko Šilutės kraštas, graži gamta, o ir oras ne pakišo kojos, tad išsinormavę laivą jie pasidarė puikią ekskursiją bei iš arčiau susipažino su apylinkėmis.

 

Daugiau nuotrauku galite rasti čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.644103785603345.1073741828.178011342212594&type=1

 

Šilutės sporto mokykla

Agnė Sakalienė 2013-05-21

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose