8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

R. Radavičius geriausias šalies iki 15 m. sunkiaatletis

R. Radavičius geriausias šalies iki 15 m. sunkiaatletis

Kovo 21-22 dienomis Marijampolėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų sunkiosios atletikos čempionato finalai, kuriame varžėsi 71 sportininkas iš visos Lietuvos. Jame dalyvavo ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniruoja Laimis Ličinchai ir Liudas Čičirka. Pavyko parsivežti ne tik du aukso ir bronzos sidabro medalius, bet turim ir geriausia šalies sunkios atletikos iki 15 metų – Roką Radavičių.

 

62 kg. svorio kategorijoje iš viso dalyvavo 22 dalyviai. Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Rokas Radavičius dar priklauso jaunučių grupei, bet pagal trenerį jis jau buvo pasiruošęs dalyvauti ir jaunių iki 15 m. sunkiosios atletikos čempionate. Ir trenerei nesuklydo, jis įveikė visus varžovus išrovęs 73 kg., išstūmęs 95 kg. ir dvikovėje surinkęs 168 kg. bei tapo čempionu, aplenkdamas antroje vietoje likusį telšiškį Aurimą Norkų (71+89=160) bei trečią vietą užėmusį marijampolietį Deividas Bartušis (71+85=156).

 

Rokas jaunių čempionate stūmimo veiksme (jis išstūmė 95 kg.) pagerino Lietuvos jaunučių rekordą.

 

Geriausias šalies sunkiaatletis

 

Sunkiaatlečiai yra reitinguojami pagal asmeninį svorio ir iškelto svorio santykį, tam apskaičiuot taikoma sinklerio lentelę. Pritaikius sinklerio lentelę paaiškėjo, kad R. Radavičius, surinkęs 252,6 taško, yra geriausias šalies iki 15 metų sunkiaatletis.

 

Ketvirtą vietą užėmė, pagal sinklerio lentelę, šilutiškis Lukas Kordušas, surinkęs 237,1 taško. Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos trenerei tikrai turi kuo didžiuotis.

 

Lukas Kordušas taip pat pasipuošė ir aukso medaliu. Jis 58 kg. svorio kategorijoje (iš viso dalyvavo 20 dalyvių) sugebėjo išrauti 70 kg. (pakartojo Lietuvos jaunučių rekordą rovime), išstumti 85 kg. ir dvikovėje surinkti 155 kg. Antroje vietoje liko telšiškis Tadas Urbšas (63+80=143), trečias klaipėdietis Mindaugas Rimkus (62+72=134).

 

Dar vienas Šilutės sporto mokyklos auklėtinis pasiekė gan neblogą rezultatą. Iš 12 dalyvių 66 kg. svorio kategorijoje, mūsiškis Martynas Jurgutis (65+80=145) užėmė trečią vietą nusileisdamas tik dviems klaipėdiečiams Lukui Liutkui (74+97=171) ir Dariui Galdikui (69842=153).

 

Pridėję taškų komandai

 

Dar vienam šilutiškiui buvo prognozuotas medalis, bet Justui Praspaliauskui skaudėjo petį ir svorio kategorijoje iki 54 kg. jis nesusitvarkė su paradiniu svoriu, kuris parastai yra tik treniruočių svoris ir jį iškelia lengvai. Bet kaip bebūtų jo pastangos pridėjo taškų bendroje komandos įskaitoje.

 

Kitose svorio kategorijose medalių nepavyko iškovoti ir kitiems sunkiaatlečiams, bet jie taip pat šauniai prisidėjo prie komandinių taškų. Tad Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos komanda iš 16-kos dalyvavusių komandų iš visos Lietuvos užėmė šeštą vietą, surinkę 205 taškus. Pirma vieta atiteko Marijampolei, 305 tšk., antra – Klaipėdai 302 tšk. ir trečia – Telšiams 252 tšk.

Rokas Radavičius ir Lukas Kordušas yra įtraukti į Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinę ir šiuo metu intensyviai ruošiasi Europos jaunučių čempionatui, kuris vyks balandžio pabaigoje Lenkijoje.

 

Šilutės sporto mokykla, 2014-04-01