8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Šilutės sporto mokyklos boksininkai atstovavo Lietuvos rinktinę Ukrainoje, Vokietijoje ir Rusijoje

Šilutės sporto mokyklos boksininkai atstovavo Lietuvos rinktinę Ukrainoje, Vokietijoje ir Rusijoje

Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko auklėtiniai per rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius spėjo sudalyvauti tarptautiniuose turnyruose Ukrainoje, Vokietijoje bei pasaulio jaunių (15-16 m.) čempionate Rusijoje. Keturi boksininkai Tomas Olberkis, Vytautas Balsys, Julius Pečkys ir Lukas Petrauskas gynė Lietuvos rinktinės garbę. Gynė... ir kai kurie apgynė!

 

Rugpjūčio 24-30 dienomis šilutiškiai dalyvavo jau 17-tą kartą rengiamame tarptautiniame jaunimo (17-18 m.) bokso turnyre Ukrainoje, Berdyčeve. Čia boksas labai populiarus tad žiūrovų buvo pilna salė. Turnyre dalyvavo Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Dagestano, Latvijos, Lietuvos, Kazachstano, Izraelio ir Moldavijos boksininkai. Lietuvos rinkinę (treneris Stasys Balčiauskas) atstovavo ir du Šilutės sporto mokyklos auklėtinai, tai šilutiškis Tomas Olberkis (svorio kategorija iki 91 kg.) ir švėkšniškis Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg). Šie du perspektyvūs boksininkai sugėbėjo prasiveržti į finalą.

 

Vytautas Balsys pirmą kovą prieš Saidulą Kurbanovą (Rusija) laimėjo taškais 3:0. Pusfinalyje Vytautas susitiko su jam gerai žinomu varžovu, kuriam kartą jau buvo pralaimėjęs, ukrainiečiu Aleksandru Dmytrienko. Bet šį kart scenarijus kitoks. Švėkšniškiui pavyko įveikti varžovą pusfinalyje, bet susitikimas finale su dar vienu ukrainiečiu Vladu Rolenko baigėsi Vytauto Balsio nenaudai 3:0 ir mūsiškiui atiteko sidabras.

 

Tomas Olberkis ketvirtfinalyje ringe susitiko su Europos čempionato prizininku, moldavu Krisčiu Konstantinovu. Pasak Tomo, kova buvo sunki, nes varžovas aukštas ir ilgom rankom. Bet Tomas puikiai manevravo ringe bei varžovas prasileido ne vieną mūsiškio smūgį. Tad teisėjų sprendimu 2:1 pranašesnis šilutiškis. Pusfinalyje Tomas susitiko su ukrainiečiu Olehu Danshynu, jį taip pat įveikė 2:1 rezultatu.

 

Finale nokautuotas ukrainietis

Finale Tomas Olberkis susitiko su ukrainiečiu Volodymyr Polikhovič. Šią kovą šilutiškis užbaigė tiksliu smūgiu į smakrą taip pasiųsdamas varžovą į nokautą. Turnyre tai buvo vienintelis nokautas, tad Tomas džiaugėsi ne tik aukso medaliu bei 120 dolerių piniginiu prizu, bet ir vienintelio nokauto autoriaus titulu.

 

Iš Vokietijos su bronza

Kiek pailsėję T. Olberkis ir V. Balsys rugsėjo 9-13 dienomis Brandenburge (Vokietijoje), kur vyko tarptautinis jaunimo bokso turnyras, atstovavo Lietuvos rintinę , kurią treniruoja vilnietis Miroslav Krepštul.

 

Pirma kova Tomo Olberkio laukė su pernykščiu Europos ir šiemetiniu Rusijos jaunimo čempionu. Bet Tomas ringę į jį greičiausiai žiūrėjo tik kaip į varžovą ir negalvojo apie jo pasiekimus, nes sugebėjo jį įveikti rezultatu 3:0, manau tai tikrai bus įsimitina kova Tomui. Vėliau T. Olberkis susitiko su austru. Čia pergalę taip pat šventė mūsiškis. Pusfinalyje šilutiškis susitiko su Vokietijos boksininku, kova buvo apylygė, bet teisėjų sprendimu pranašesnis ringe buvo Vokietijos atstovas. Tad Tomas iš Vokietijos parsivežė bronzą.

 

V. Balsys sėkmingai pradėjo turnyrą: laimėjo pirmą kovą prieš Austrijos atstovą. Deja, antroji dvikova su Kazachstano sportininku buvo sunkesnė ir mūsiškiui teko pripažinti varžovo pranašumą.

 

Lietuvos garbę vyko ginti ir dar trys leituviai, bet jie pralaimėjo pirmas kovas.

 

Sankt Peterburge dar du pamariškiai

Pasaulio jaunių (15-16 m.) bokso čempionate rugsėjo 4-12 dienomis Sankt Peterburge (Rusija) dalyvavo 57 valstybių komandos – 424 boksininkai. Tarp šio skaičiaus yra ir du Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai rusniškis Julius Pečkys (sv.kt. iki 46 kg) ir traksėdiškis Lukas Petrauskas (sv.kt. iki 70 kg).

 

Pasakt trenerio Vinco Murausko Pasaulio bokso čempionatuose nemažai lemia ištraukti burtai, parenkantys pirmą varžovą. Lietuvos rinktinei Sankt Peterburge burtai nesišypsojo – iškart teko pajėgūs konkurentai.

 

J. Pečkys pirmą kovą pralaimėjo ukrainiečiui Maksimui Galiničevui – 0:3 (27:30, 27:30, 27:30). Terneris V. Murauskas, kuris visada buvo šalia rinmgo varžybu metu, džiaugaisi, kad Julius garbingai atsilaikė visus raundus po dvi minutes prieš Europos čempioną. Deja, į sekantį etapą kopia tik nugalėtojas, o Julius turėjo tenkintis žiūrovo statusu.

 

Tiesa, J. Pečkys dar turėjo ir tris draugiškas neįskaitines kovas, kurias visas laimėjo.

 

Lukas Petrauskas taip pat pralaimėjo pirmą kovą Tommy Hideui iš Airijos– 1:2 (29:28, 27:30, 26:30). Pasak trenerio Airis nebuvo tas varžovas, kurio negalėjo Luaks įveikti, tačiau trečiame raunde Lukui pritrūko ištvermės, o ir nugaros skausmai neleido judėti taip, kaip reikejo, norėjosi. Po to L. Petrauskas taip pat kovojo draugiškose kovose kur nugalėjo Vokietijos, Norvegijos ir Suomijos boksininkus.

 

Sportininkai ir treneris labia dėkingi rėmėjams, padėjusiems išvykti į pasaulio jaunių čempionatą bei tarptautinius turnyrus užsienyje.

 

 

Šilutės SM

Agnė Sakalienė 2015-09-24