8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Daugiau nei pusę kelio jau nueita...

Daugiau nei pusę kelio jau nueita...

Jurbarko V tojo etapo varžybų prizininkai, iš kairės : Roberas Petraitis, Justas Budrikas, Gerda Bartkutė, Aurimas Bendžius, Gytis Šumalovas.


Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės V etapas vyko Jurbarke spalio 23 dieną. Pasak varžybų organizatorių jų tikslas puoselėti jaunimo susidomėjimą lengvąją atletiką bei populiarinti bėgimą raižyta vietovę (krosą). Jame dalyvavo 28 komandos iš įvairių miestų ir miestelių, ne išimtis ir šilutiškiai, kuriuos treniruoja Šilutės sporto mokyklos treneriai Lina Leikuvienė ir Stasys Oželis. Džiugu, kad ne tik parsivežėme medalių, bet ir rajono grupėje iš 23 komandų po V etapo užimam II vietą, nusileisdami vos trim taškais Pakruojio komandai.

 

Komandos yra suskirstytos į dvi grupes: miestai (Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Alytus) ir rajonai (rajonai, savivaldybės ir kiti miestai).

 

Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės varžybos suskirstytos į VI etapus, kiekvienas etapas vyksta vis kitame mieste. I etapas vyko Raseiniuose, II- Kelmėje, III ir IV Palangoje, V Jurbarke, o VI dar tik įvyks Klaipėdoje (Smiltynėje) lapkričio 7 d.

 

Miestų grupėje pirmą vietą po V etapo po kol kas užima Klaipėda, antri šiauliečiai, treti vilniečiai. Rajono grupėje dabar pirmauja Pakruojio komanda, antroje vietoje šilutiškiai, treti - Šiaulių rajono bėgikai. Kad šilutiškiai po V etapo būtų antroje vietoje Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai padirbėjo iš peties.

 

V etapo rezultatai

 

Mergaičių 2002 m. g. ir jaun. grupėje 1000 m. distancijoje nepralenkiama buvo S. Oželio auklėtinė Gerda Bartkutė, ji iš 29 dalyvių buvo greičiausia ir ne tik sau iškovojo aukso medalį, bet ir savo komandai pridėjo svarbius 22 taškus. Po penkių etapų Gerda vis dar pirmoje vietoje, savo sąskaitoje ji turi 92 taškus (pirmame etape surinko 15 tašk., II e. – 18, III e. – 15, IV e. – 22 ir V e. – 22).

 
Toje pačioje amžiaus grupėje L. Leikuvienės auklėtinis Justas Budrikas tarp 37 dalyvių 1000 m. distanciją finišavo antras. Komandai jis pridėjo 18 taškų, o pats pasipuošė sidabro medaliu. Po V etapo Justas II vietoje, jo sąskaitoje 88 taškai (15,15,18,22,18).

 

Jaunučių grupėje (2000-2001 m. gim.) 2000 m. distancijoje Julija Baciūtė (trenerė L. Leikuvienė) buvo 13, bet ji komandai pridėjo ne ką mažiau svarbesnius 4 taškus. Po V etapų Julija bendroje įskaitoje užima 16 vietą.

 

Toje pačioje amžiau grupėje tarp 27 varžovų Aurimas Bendžius (treneris S. Oželis) 2000 m. distancijoje finišavo antras ir komandai pridėjo 18 taškų. Po V etapų Aurimas bendroje įskaitoje užimą I vieta, jo sąskaitoje 90 taškų (22, 15, 22, 13, 18)

 

Jaunių grupėje (1998-1999 m. gim.) medalio nepavyko iškovoti Emilijai Balotytei (tren. S. Oželis), ji 3000 m. distanciją finišavo aštunta, bet komandai labai pravertė jos iškovoti 9 taškai. Bendroje įskaitoje po V etapų Emilija užimą 14 vietą, sąskaitoje pas ją 18 taškų.

 

Viena distancija – 40 taškų komandai

 

Jaunių grupėje (1998-1999 m. gim.) 4000 m. nuotolio bėgime dalyvavo net trys Šilutės lengvaatlečiai. Linos Leikuvienės auklėtinis Robertas Petraitis finišavo pirmas, taip komandai uždirbės 22 taškus, o jam atiteko aukso medalis. Dar vienas Linos auklėtinis Jokūbas Tubutis finišavo 11, taip komandai uždirbdamas 6 taškus. Toje pačioje distancijoje bėgo ir Stasio Oželio auklėtinis Gytis Šumalovas, jis finišavo 5, jo dėka komanda uždirbo dar 12 tašk., tad šių vyruku dėka vieno bėgimo metu komandai uždirbti 40 taškų.

 

Po V etapų Robertas Petraitis bendroje įskaitoje užima 4 vietą (52 tašk.), Gytis Šumalovas V vietą (51 tšk.) ir Jokūbas Tubutis – 19 vieta (6 taškai).

 

Tikimės kad lapkričio 7 dieną, Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės VI finaliniame etape, mūsiškiai pasirodys taip pat gerai, kaip ir prieš tai buvusiose etapuose ir iš antros komandinės vietos kilstels į pirmą. To ir linkime Šilutės sporto mokyklos sportininkams ir jų treneriams.

 

 

Agnė Sakalienė 2015-10-29