8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Šilutės rajono mokinių sporto žaidynėse paaiškėjo stipriausios 2016 m. mokyklos

Šilutės rajono mokinių sporto žaidynėse paaiškėjo stipriausios 2016 m. mokyklos

Šilutės sporto mokykla jau šeštą kartą organizavo Šilutės rajono mokinių sporto žaidynes, kurios vyko gegužės 18 d. ir 24 d. šį kartą žaidynės buvo skirtos paminėti artėjantį Šilutės sporto mokyklos 60-metį. Gegužės 18 d. kas stipriausi aiškinosi aštuonios pagrindinės mokyklos, tarp kurių stipriausia tapo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai. Po savaitės varžėsi penkios gimnazijų komandos ir suskaičiavus rezultatuspaaiškėjo, kad didžiąją nugalėtojų taurę gavo Šilutės pirmoji gimnazija.

 

O turėjo dalyvaut devynios...

 

Artėjant sporto žaidynėm, lėtus ne juokais išgąsdino visus. Pačios žaidynės turėjo įvykti paeiliui, gegužės 17-18 dienomis. Bet nuspręsta dėl nepalankaus oro 17 dienos varžybas nukeltos į 24 d. Na, o 18 dienos varžybos įvyko kaip ir buvo planuota.

 

Iš viso užsiregistravusių komandų buvo devynios: Katyčių, Kintų, M. Jankaus, Pamario, Juknaičių Usėnų, Saugų, Vilkyčių ir Traksėdžių pagrindinės mokyklos. Organizatorius labai nuvylė Traksėdžių mokykla, kuri prasidėjus žaidynėm nepasirodė, o ir prieš tai neinformavo, kad neatvyks. Vėliau kolegoms pavykus priskambinti buvo patvirtinta, kad sportines žaidynėse jie nedalyvaus. Tad jose dalyvauti liko aštuonios mokyklos, su jomis ir pradėtas žaidynių atidarymas.

 

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis pasveikino visus surinkusius palinkėjo gražių varžytuvių ir sporto žaidynes užbaigti be traumų. Taip pat paprašė penktųjų sporto žaidynių nugalėtojus, M. Jankaus pagrindinės mokyklos dviejų atstovų, skambant Lietuvos Respublikos himnui iškelti Lietuvos trispalvę ir 2016 m. sporto žaidynės atidarytos.

 

Mokiniai iš viso varžėsi šešiuose rungtyse (futbolas, krepšinis, tinklinis, lengvoji atletika, virvės traukimas ir pavasario krosas). Vaikinų pamėgta sporto šaka – futbolas sulaukė ne tik daug dalyvių, bet ir žiūrovų. Tarp aštuonių futbolo komandų stipriausia buvo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda, antra vieta džiaugėsi M. Jankaus pagrindinė mokykla, treti –Usėnų futbolininkai.

 

Krepšinis

Teniso aikštelėje buvo žaidžiamas 3x3 krepšinis. Rungtyniavo vaikinų ir merginų ekipos. Vaikinų tarpe stipriausi buvo Pamario mokiniai, antri –Usėnų pagr. mok., treti – Kintai. Tarp merginų vietos išsiskirstė taip: I v.- Katyčių pagr. mokykla, II v. – Usėnų, III v. –Kintų pagr. mokykla.

 

Tinklinis

Tinklinio varžybos dalyvavo tik merginos, tarp pagrindinių mokyklų tinklinį geriausiai žaidė Pamario atstovės, antros liko Katyčių pagr. mokyklos tinklininkės, trečios – Kintiškės.

 

Lengvoji atletika

Lengvosios atletikos rungtį sudarė 100 m., 400 m. ir 4x100 rungtys. Tiek 100 m tiek 400 bėgo ir merginos, ir vaikinai. O estafetinį bėgimą (4x100) sudarė dvi merginos ir du vaikinai, kurie kuo greičiau turėjo įveikti 400 metrų. Kiekvienam bėgikui reikėjo nubėgti po 100 m. atkarpą.

 

100 m bėgimo rungtyje merginų grupėje greičiausia buvo M. Jankaus pagr. mok. mokinė Samanta Anochinaitė, antros vietos medalis atiteko pamario mokyklos atstovei Beatričė Kalvaitytei, o bronza laimėjo taip pat pamario mokyklos bėgikė Emilija Saudargaitė. Vaikinų grupėje 100 m. distancija greičiausiai įveikė kintiškis Laimonas Jucius, antras finišavo Vilkyčių atstovas Mantas Rudzevičius, trečias – kintiškis Žilvinas Mockus.

 

400 m. mergaitės grupėje: I v. – Gerda Bartkutė (M. Jankus), II v. – Dija Jasaitytė, III v. Neringa Zuprelytė (abi iš Pamario). Vaikinai: I v. - Justas Budrikas (M. Jankus), II v. Tadas Bružas (Vilkyčiai), III v. – Robertas Miliauskas (Pamarys).

 

Estafetiniame 4x100 bėgime pirmi finišavo M. Jankaus mokiniai, antri Pamario ir treti kintiškiai.

 

Susumavus bendrus rezultatu lengvosios atletikos rungtį laimėjo Pamario mokiniai, antra vieta – kintiškiams, trečia – M. Jankaus pagrindinės mokyklos atstovams.

 

Virvės traukimas

Virvės traukimo komandą sudarė 3 merginos ir 4 vaikinai. Stipriausi virvės traukikai buvo M. Jankaus pagrindinės mokyklos trys merginos ir keturi vaikinai. Užėmę pirmąją vietą jie savo komandai pridėjo 21 tašką. Antri liko Katyčių atstovai, treti Usėnų pagr. mok.

 

Į bendrą įskaitą buvo įtraukti ir prieš porą savaičių vykusio „Pavasario krosas“ rezultatai , greičiausi buvo Katyčių mokyklos greitakojai. Antri – Kintai, treti –M. Jankaus pagrindinės mokyklos bėgikai.

 

Susumavus pirmos dienos rezultatus paaiškėjo, kad sportiškiausia tarp pagrindinių mokyklų yra Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (129 tšk.), antri –Katyčių pagr. mok. (126), o treti – Usėnų pagr. mokyklos atstovai (120 taškų).

 

Šeštosios žaidynės tęsiasi

Po savaitės įvyko ir atkeltos gimnazistų sporto žaidynės, gegužės 24 dieną, taip pat skambant Lietuvos Respublikos himnui prieš tai žaidynių nugalėtojai Pirmos gimnazijos atstovai iškėlė Lietuvos trispalvę. Ir gimnazistų 2016 sporto žaidynės prasidėjo.

 

Čia varžėsi penkios gimnazijų komandos: Ž. Naumiesčios, Šilutės Pirmoji, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto, Vydūno gimnazijos. Jų programa tokia pati, kaip ir pradinių mokyklų.

 

Krepšinis
Čia savo mokyklos komandai 21 tašką laimėjo Vydūno merginos, kurios užėmė pirma vietą. Antros buvo Šilutės pirmosios gimnazijos atstovės. Trečios –Švėkšnos „Saulės“ gimazistės. Berniukų pogrupyje pirmi vyduniečiai, antri – Šilutės pirmoji gimnazija, treti – Vainutas.

 

Tinklinis

Per tinklą mušinėti į varžovų zoną geriausiai sekėsi Ž. Naumiesčio gimnazistėms, antra vieta atiteko Vydūno gimnazijai, trečia – Šilutės Pirmai gimnazijai.

 

Lengvoji atletika

Lengvosios atletikos rungtyse visi 100, 400 ir 4x100 bėgimuose užėmę prizines vietas padovanoti medaliais. 100 m. merginu grupėje: I v – Giedrė Vytuvytė (Pirma gim.), II – Aušra Klusaitė (Švėkšna), III – Paulina Gedvilaitė (Vydūnas). Vaikinų gr.: I – Deimantas Čiupinas (Pirma gim.), II – Dovydas Maciukevičius (Vydūnas) ir III – Džordanas Kinčius (Švėkšna). 400 m. mergaičių grupėje greičiausia buvo Pirmos gimnazijos bėgikė Kristina Jašauskaitė, II vieta atiteko vydunietei Emilei Balotytei, trečia Aistei Noreikaitei (Pirma gim.). vaikinai : I v. – Jokūbas Tubutis (Pirma gim.), II – Robertas Petraitis (Pirma gim.) ir III – Kęstutis Mickus (Švėkšna). Estafetiniame 4x100 bėgime greičiausia ketveriukė buvo Pirmosios gimnazijos, antri Vydūno gimnazija ir treti Švėkšna. O susumavus taškus galut iniai rezultatai komandas suskirstė taip: Šilutės Pirma gimnazija – I v. (21 tašk.), Švėkšnos „Saulės“ komanda antra (19 tašk.), Vydūno gimnazistai treti (18 tašk.).

 

Virvės traukimas

Ši rungtisvisada būna smagiausia. Daugiausią emocijų bei daugiausia žiūrovų buriuojasi būtent stebėti virvės traukimo. Geriausiai virvę traukti sekėsi Ž. Naumiesčio gimnazistams, antri pagal pajėgumą buvo Pirmoji gimnazija, treti – Vainuto gimnazija.

 

Pavasario krosas

Krose geriausiai pasirodė švėkšniškiai, antri – pirmoji gimnazija, treti – Ž. Naumiesčio gimnazistai..

 

Žaidynės vyko apie 5 val., suskaičiavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet (kaip ir prieš tai vykusiose žaidynėse) geriausiai pasiruošė Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai, kurie bendroje įskaitoje surinkę 136 taškus - pelnė pirmąją vietą , antri liko Vydūno gimnazistai atsilikę 6 taškais (130 tšk.), o treti Ž. Naumiesčio gimnazistai (127). Švėkšnos „Saulės“ gimnazistams ne daug trūko iki medalių, jie surinko 125 tašk., bet šį kartą teko tenkintis ketvirta vieta, penkti liko Vainuto gimnazistai.

 

Šilutės sporto mokykla visus nugalėtojus apdovanojo taurėmis ir medaliais. Sporto žaidynės vykdomos kas dvejus metus, tad dabar jos įvyks tik 2018 metais. Tad daug laiko komandos pasiruošti ir siekti geriausios mokyklos vardo.

 

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/%C5%A0ilut%C4%97s-sporto-mokykla-178011342212594/photos/?tab=album&album_id=1328435560503494

 

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė 2016-05-25