8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Iš Lietuvos bokso čempionato su devyniais medaliais

Iš Lietuvos bokso čempionato su devyniais medaliais

Šilutės sporto mokyklos bei bosko klubo “Kovotojas” boksininkai dalyvavo Lietuvos bokso 93-iajame čempionate, kuris vyko Kėdainiuose kovo 28 – balandžio 1 dienomis. Kovojo 72 vyrai ir 17 moterų iš įvairių miestų, o mūsiškių rinktinės garbę gynė 10 atstovų ir kurių net 9 pelnė apdovanojimus. Čempionėmis tapo Austėja Aučiūtė ir Lina Miklovytė. Parsivežta nemažai sidabro bei bronzos. Neoficialioje komandų įskaitoje, mes kaip komanda, likome antri. Pirmi kauniečiai – 16 medalių, treti – Pasvalio boksininkai.

Iš dviejų du

Moterų garbę ginti Lietuvos bokso čempionate išvyko dvi V. Murausko treniruojamos auklėtinės. Ir abi įrodė, kad yra vertos čempionės vardų ir ringe sau lygių varžovių neturi. Lina Miklovytė, KKU 3 kurso studentė, ringe kovojo su varžovėmis 51 kg. svorio kategorijoje. Finale susitiko su panevėžiete D. Sipavičiūte ir 5:0 nesunkiai ją įveikė bei tapo savo svorio kategorijos čempione. Lina jau ketvirta kartą tapo Lietuvos čempione.

Treniruočių draugė Austėja Aučiūtė, kilusi iš Piktupėnų, ringe demonstruoja technišką ir gražų boksą. Ji varžėsi 64 kg. sv. kat., ji taip pat neturėjo sau lygių varžovių ir antrą kartą tapo Lietuvos bokso čempione.   

V. Balsys saviškiams čempionas

Pajėgiausiųjų šalies boksininkų čempionate Kėdainiuose buvo galima varžytis tiek profesionalams tiek mėgėjams. Anksčiau profesionalai su mėgėjais nekovodavo, bet tarptautinė bokso asociacija (AIBA) šią nuostatą pakeitė. Sporto mokyklos auklėtinis Vytautas Balsys 75 kg. sv. kat. pasiekė finalą, kuriame susitiko su profisonalią karjerą pasirinkusiu Virgilijum Stapulioniu. Šis boksininkas jau turėjo 32 kovas, iš kurių 27 laimėjo. Varžovus baugina tai, kad Virgilijus nokautavo net 19 konkurentų. Bet pernykštis Europos jaunimo čempionato antros vietos laimėtojas, pasaulio jaunimo čempionato penktoji pirštinė Vytautas Balsys įrodė, kad jis vertas boksuotis su profesionalu. Po pirmojo raundo mūsiškis pirmavo taškais, antrame raunde pradėjo šoninių smūgių serija ir vėliau trečiu smūgiu kaire prakirto varžovo antakį ir kova buvo nutraukta.

Gydytojas nebeleidžia tęsti kovos. Pagal viską pergalė turėtu priklausyti V. Murausko auklėtiniui V. Balsiui. Bet net tris kartus balsavę penki teisėjai skyrė pergalę V. Stapulioniui. Pirmu ir antru balsavimu pergalė skiriama V.Balsiui, trečiu – vieno balso persvara pergalė atiduodama varžovui. Vytautui sidabro medalis.

Pusfinalyje burtai lėmė, kad  V.Balsį ringe susitiko su treniruočių draugu Pauliu Petroniu. Nugalėjo greitesnis V.Balsys. Pauliui atiteko bronzos medalis.   

Buvę auklėtiniai uždirba taškų

Lietuvos čempionate dalyvavo ir buvęs auklėtinis Londono olimpiados bronzinis prizininkas Evaldas Petrauskas sostinėje pedagogikos studijas pradėjęs sunkiasvoris Tomas Olberkis, kiti. Evaldas gydėsi traumas, tad nespėjęs numesti svorio ringe kovojo 69 kg. svorio kategorijoje.

Ketvirtfinalyje E.Petrauskas pirmame raunde du kartus pasiuntė varžovą į nokdauną ir pastarojo sekundantas įmetė į ringą baltą rankšluostį, t.y. nutraukė kovą. Gaila, pusfinalyje lyderiu laikytą E.Petrauską įveikė Saimonas Banys (Pasvalys). Evaldui liko bronzos medalis.

S. Banys finale kovojo su šilutiškiu Deividu Giruliu, pernykščiu Lietuvos suaugusiųjų čempionu. Kova buvo apylygė. Vis dėlto teisėjai pergalę skyrė S. Baniui – 4:1.

Tarp sportininkų, sveriančių iki 49 kg, antrus metus antrą vietą užėmė šilutiškis Marius Kontrimas. Finale Marius pralaimėjo panevėžiečiui Valentinui Lavrenovui – 1:4.

Šilutės sunkiasvoriai

Robertas Jokulys, 91 kg. sv. kat. Pusfinalyje susitiko daugkartiniu Lietuvos čempionu, olimpinės rinktinės nariu Tadu Tamašausku (Biržai). Tadas mūsiški įveikė taškais ir finale susitiko su dar vienu V. Murausko auklėtiniu Tomu Olberkiu. Tomas varžovui priešinosi iki pat trečio raundo pabaigos. Bet patirtis laimėjo ir mūsiškiui atiteko sidabras. Robertui Jokuliui – bronza.

Šilutė turėjo ir supersunkiasvorį, tai Modestas Urbonas (+91 kg). Modestas – verslininkas, buvęs Lietuvos čempionatų prizininkas. Modestas pirmą kovą laimėjo, bet antra pralaimėjo kauniečiui P. Prišmantui ir liko penktas.

Kėdainių čempionate dėl per tarptautinį turnyrą gautos traumos (nykščio lūžis) negalėjo dalyvauti vienas iš klubo “Kovotojas” lyderių Edgaras Skurdelis.

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė