8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

ŠILUTĖS SPORTO MOKYKLOS KREPŠININKAI VĖL GERIAUSIŲJŲ DVYLIKTUKE

ŠILUTĖS SPORTO MOKYKLOS KREPŠININKAI VĖL GERIAUSIŲJŲ DVYLIKTUKE

iš kairės: K. Gerulaitis, D. Girskis, V. Urbonas, J. Miniota, A. Žaltauskas, I Lidžius, D. Rimkus, treneris P. Jonikas, T. Rimkus. tupi: D. Matulevičius, I. Šveistys, D. Mickus ir R. Miliauskas​

 

Šilutės sporto mokyklos 2001 m. gim. krepšininkai, kuriuos treniruoja Petras Jonikas vėl pateko į Lietuvos moksleivių lygos „A“ divizioną, kur žaidžia geriausi šio amžiaus krepšininkai. „A“ divizione iš viso yra 12 komandų, tad 2017/2018 m. krepšinio sezonas iš mūsiškių pareikalaus daug jėgų. Nes varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis yra tikrai nelengvas uždavinys, o komandos užėmusios paskutines vietas turnyrinėje lentelėje vėl turės kovoti su „B“ diviziono stipriausiom komandom dėl išlikimo geriausiųjų 12-tuke arba teks grįžt į Moksleivių krepšinio lygos „B“ divizioną.

Taip nutiko Kauno KM I –„Sostena“ komandai, kuri turnyrinėje lentelėje „A“ divizione buvo 11 vietoj ir ar jie liks geriausiųjų 12-tuke ar užleis „B“ diviziono 2 vietos turėtojams Šilutės SM krepšininkams. Prireikė trijų susitikimų, kad komandos išsiaiškintu, kuri yra vertesnė. Buvo žaidžiama iki dviejų pergalių.

Pirmasis susitikimas

Pirmasis šių komandų susitikimas įvyko kovo 25 d. Šilutės krepšinio salėje. Pirmomis kėlinio minutėmis mūsiškiai buvo labai išsigandę, o treneris Petras Jonikas saviškius vis skatino atsipalaiduoti ir žaisti savo krepšinį. Prasidėjus antrajam kėliniui vėl kauniečiai atrodė aikštelėje geriau. Jie mūsiškių krepšį atakuodavo drąsiau, o apsiginti mums sekėsi ne kaip. Tad po dviejų kėlinių pirmavo svečiai rezultatu 32:42.

Grįžus komandoms į aikštelę Šilutės SM krepšininkai įjungė visas jėgas, ar treneris pasakė kažkokį burtažodį, ar pagaliau jie pradėjo tikėti savo jėgomis, bet žaisti Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai pradėjo geriau. Trečia kėlinį laimėjo 29:27, nors bendroje įskaitoje vis dar buvo besivejančių vaidmeny.

Ketvirtas kėlinys lėmė viską! Mūsiškiai šauniai kovojo po krepšiais, Dominykas Girskis savo komandai atkovojo net 15 kamuolių. Buvo nuostabu stebėti, kaip šis vaikinas kovoja dėl kiekvieno kamuolio, kad tik savo komandai padėti siekiant pergalės. Puikų žaidimą demonstravo, pusę komandos taškų sumetęs, Dovydas Rimkus, jis tądien pelnė 44 taškus ir atkovojo 11 kamuolių – dvigubas dublis.

Komandos kapitonas Jevgenuis Miniotas vertas kapitono vardo. Jis visada laiku gražina komandai pasitikėjimą savimi, kaip ji pradeda po truputi gęsti. Jo netikėti tolimi metimai pasiekę tikslą išmušdavo varžovus iš vėžių, o Šilutės SM komandą, kaip tik priversdavo pasitemt.  Toks šou ir buvo surengtas ketvirtame kėlinyje. Per 10 sužaistų minučių pelnėme 27 taškus, o tuo tarpu varžovams leista įmesti vos 8. Tad finalinė sirena ir pirmoji pergalę mūsų sąskaitoje 88:77.  

Išvykoje rungtynės su paslaptimi

Balandžio 12 dieną P. Jonikas su savo auklėtinais išvyko į Kauną, antram susitikimui su Kauno KM I –„Sostena“. Pirmas kėlinys apylygis, komandos jau susipažinusios viena su kita, tad kaip ir lengviau žaisti. Po pirmų 10 min. švieslentė rodė 24:21, namų šeimininkų naudai. Antrasis kėlinys taip pat ne mūsų naudai. Varžovai sumetė mums 23 taškus, o mums pavyko pelnyti tik 15.

 Po ilgosios pertraukos grįžusios komandos toliau tęsė kovas, tik mūsų komandos treneris pakeitė strategiją. Aikštelėje nebelakstė geriausi žaidėjai. Nemažai buvo išleistą atsarginio suolelio žaidėjų. Tad tiek trečias, tiek ketvirtas kėliniai baigėsi vienodu rezultatu 19:8. Ir rungtynes laimėjo kauniečiai rezultatu 85:53.

Paklausus trenerio, kodėl namuose laimėjote 11 taškų, o išvykoje nusileidote net 32 taškais, treneris su šypsena veide į klausymą atsako klausymu „gera taktika ar ne?“. Vėliau paaiškėjo, kad treneris suprato, kad šiandien nepavyks įveikti šios komandos. Vieną pergalę jau turime, tad dar vienos rungtynės lauks namuose. Namų sienos visada geriau. Tad savo stipriesiems žaidėjams leido pailsėti ir leido daugiau pasižaisti atsarginiams žaidėjams.  Kaip vėliau paaiškėjo, P. Joniko taktika pasiteisino.

Lemiama kova

Balandžio 15 d. sprendėsi komandų likimai. Arba Šilutės SM patenka į geriausiųjų 12-ką arba visgi joje liks Kauno KM I –„Sostena“ komanda. Prasidėjusios rungtynės ne mažai įnešė jaudulio šilutiškių sirgaliams. Po pirmų 10 min. mes atlikinėjome 5 taškais (17:22).  Prasidėjus antrame kėlinyje viltis patekti į 12-ką po truputi sugrįžo. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai šauniai atakavo varžovų krepšį, broliai Rimkai demonstravo puikų žaidimą aikštelėje bei dėjo kamuolį į varžovų krepšį iš viršaus. Didelis sirgalių palaikymas leido mūsiškiams patikėti savimi ir antrą kėlinį jie sužaidė 22:7, tai įspėdami varžovus, kad jie neužmirštų jog yra svečiuose. Ilgosios pertraukos metu švieslentė rodė 39:29 P. Joniko ekipos naudai.

Trečiame kėlinyje mūsiškiams vėl geriau sekėsi pelnyti taškus. Ir jau po trijų kėlinių mes pirmavome 16 taškų persvara (59:43). Tad ketvirtas kėlinys buvo pradžioje dar įtemptas, bet likus vos porai minučių iki rungtynių pabaigos jau abi komandos susitaikė su baigtimi. Dar lekiant paskutinėms rungtynių sekundėmis treneriai paspaudė vienas kitam ranką padėkojo už rungtynes ir palinkėjo sėkmės. Finalinė sirena- mes ganiusiųjų 12-tuke! Varžovus įveikėme rezultatu 71:58.

Paskutinėse 2016-2017 m. sezono rungtynėse rezultatyviausi buvo broliai Rimkai. Dovydas (Nr.9) vėl surinko dvigubą dublį pelnęs komandai 25 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių. Nedaug atsiliko ir nesenai tik grįžęs į aikštelę po rankos traumas brolis Tautvydas (Nr.13), kuris įmetė 23 taškus bei atkovojo 8 kamuolius. Taip pat dviženklę taškų sumą komandai tądien pelnė Dominykas Rimkus (Nr.6) -10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

 

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė