8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Lukas Kordušas - absoliutus jaunimo sunkiosios atletikos čempionas

Lukas Kordušas - absoliutus jaunimo sunkiosios atletikos čempionas

Klaipėdoje vyko balandžio 21-22 dinomis vyko finalinės jaunių (iki 17 metų) – jaunimo (iki 20 m.) sunkiosios atletikos varžybos. Dalyvavo 13 komandų sportininkai, iškovoję šią teisę zoninėse atrankos varžybose. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniams, kuriuos treniruoja Liudas Čičirka ir Laimis Ličinchai, pelnė 5 apdovanojimus, o Lukas Kordušas tapo absoliučiu jaunimo čempionu.

Sunkiosios atletikos federacija pakeitė taisykles

Jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 50 kg. šilutiškis Artemijus Gergelis išrovė 49 kg., išstūmė 58 kg. ir dvikovėje surinkęs 107 kg. užėmė trečią vietą.

Jaunimo grupės varžybose sidabro medalį pelnė Ramūnas Šteinys (56 kg. sv. kt.). Ramūnas išrovė 55, išstūmė – 65 kg. Dvikovės suma – 120 kg. Pirmą vietą užėmė Tomas Kalvaitis (Marijampolė), įveikęs 170 kg (75+95).

77 kg. svorio kategorijoje, šilutiškis Edgaras Kazlauskas (jaunimo gr.) liko trečias. Edgaras dvikovėje surinko 193 kg (83+110). Tiek pat iškėlė ir Lukas Paderinas (Telšiai), jis užėmė antrą vietą. Pagal ankstesnes taisykles, varžovams iškėlus vienodą svorį, aukštesnė vieta tekdavo lengvesniam sportininkui. Atrodo, logiška.

Edgaro svoris – 73 kg, Luko – 75 kg. Sidabras turėtų atitekti šilutiškiui. Deja, šiandienviskas kitaip. Burtas lėmė, kad L. Paderinas ėjo pirmas rauti štangą ir išrovė 88 kg. Todėl jam sidabras, Edgarui bronza, nors dvikovės rezultatas vienodas: 193 kg. Treneris L. Ličinhai tokią taisyklių naujovę įvardino “Nesąmonė”.

Jaunimo grupės absoliutaus čempiono vardą iškovojo Lukas Kordušas, jo svorio kategorija 85 kg. Absoliutus čempionas nustatomas pagal Sinklerio lentelę, kai lyginamas sportininko iškeltas ir asmeninis svoriai.

Faktas, kad savo svorio kategorijoje Lukas buvo nepralenkiamas ir laimėjo auksą (rovimas - 120, stūmimas – 150 kg. ir dvikovės suma – 270 kg.). Lukas eilinį kartą įrodė esąs jaunimo grupės lyderis ir rimtas kandidatas į vyrų rinktinę.

Sunkiasvorių kategorijoje (+105 kg) apsoliutus lyderis buvo Telšiškis Deividas Jucius iškėlęs 305 kg (130+175). Šilutiškis Erikas Augustaitis pelnė bronzos medalį, jis išrovė 86 kg. ir išstūmė 115 kg. ir dvikovėje surinko 201 kg.

Šilutės sunkiaatlečius treniruojantis  L. Čičirka savo auklėtinių pasirodymais patenkintas. Džiaugiasi Luko Kordušo pasirodymu -absoliutus jaunimo grupės čempionas. Taippat ir sidabro laimėtoju Ramūnu Šteinių bei  ir bronzos medalių prizininkai Artemiju Gergeliu, Edgaru Kazlausku ir supersunkiasvoriu Eriku Augustaičiu.

Šilutės sporto mokyklos koamda surinko tiek pat taškų, kiek trečią vietą užėmusi Marijampolės rinktinė – 175. Šilutiškiai liko ketvirti, o pirmą vietą laimėjo Klaipėdos komanda – 197 tšk., antra vieta Telšiams – 196 tšk. 

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė