8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Mūsų krepšininkai - Lietuvos rinktinių kandidatų sąrašuose

Mūsų krepšininkai - Lietuvos rinktinių kandidatų sąrašuose

Šilutės sporto mokykla išugdė ne vieną Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomą sportininką. Šį kartą norisi pasidžiaugti krepšininkais - ne vienu, ne dviem, o visais šešiais!

Deividas Dulkys, Tauras Ulevičius, Gvidas Galinauskas, Tadas Kararinas ir broliai Dovydas bei Tautvydas Rimkai - šis šaunus šešetas pakviestas į Lietuvos krepšinio rinktinių stovyklas savo amžiaus grupėse, kur bandys įrodyti, kad jie verti patekti į geriausių šalies krepšininkų dvyliktukus.

Visiems šiems šilutiškiams pirmuosius oranžinio kamuolio valdymo įgūdžius įskiepijo Šilutės sporto mokyklos treneriai Kęstutis Šernius ir Petras Jonikas. 

Broliai dvyniai Rimkai

Dovydas ir Tautvydas Rimkai Sporto mokyklos duris atvėrė būdami pradinukai. Jau tada bendraamžiai dvynius vadino Lavrinovičiukais. Intensyvios treniruotės, didelis pačių užsidegimas ir trenerio P.Joniko tikėjimas, kad jie visada gali žaisti geriau, šiandien leidžia džiaugtis brolių meistriškumu krepšinio aikštelėje. Tai neprasprūdo pro akis ir Lietuvos U-16 (šešiolikmečių) rinktinės treneriui Edvinui Justai.

Broliai Rimkai sulaukė kvietimo prisijungti prie 18 kandidatų į Lietuvos jaunučių vaikinų krepšinio rinktinę. Tikimės, kad jie pateks į geriausiųjų dvyliktuką ir rugpjūčio 11-19 dienomis su rinktine gins Lietuvos garbę Europos U-16 jaunučių vaikinų čempionate, Juodkalnijoje.

Rinktinėse - vienos komandos draugai Tauras, Gvidas ir Tadas

Tauras Ulevičius ir Gvidas Galinauskas pernai baigė Šilutės sporto mokyklą. Jie žaidė už 1997 metais gimusių krepšininkų komandą, kurią treniravo K.Šernius. Sporto mokyklą vaikinai baigė su trenksmu - Moksleivių krepšinio lygos jaunimo grupėje jie su komandos draugais iškovojo II vietą bei pradžiugino taure ir sidabriniais medaliais.

Nenuostabu, kad Lietuvos U-20 rinktinės treneriai pastebėjo būtent šiuos du žaidėjus, nes pats treneris K.Šernius negaili gerų žodžių tiek aukštaūgiui centro puolėjui Gvidui, tiek įžaidėjui Taurui ir tiki, kad jie daug pasieks krepšinio aikštėse.

G.Galinauskas prieš 2 metus jau žaidė Lietuvos U-18 krepšinio rinktinėje Europos jaunių čempionate ir su komanda iškovojo vicečempionų medalius.

Šiemet Lietuvos U-20 rinktinės stovykloje jis stengsis įrodyti, kad yra vienas iš 12 reikalingiausių rinktinės žaidėjų, kurie žais Europos dvidešimtmečių krepšinio čempionate liepos 15-23 dienomis Graikijoje. Tai spręs rinktinės treneris Marijus Kiltinavičius.

Į tą pačią U-20 rinktinės stovyklą pakviestas ir T.Ulevičius. Tai pirmas toks Tauro įvertinimas jo krepšinio karjeroje. Tad būtų šaunu, kad treneris M.Kiltinavičius nuspręstų, kad abu šilutiškiai verti atstovauti Lietuvos jaunimo rinktinei Graikijoje.

U-20 rinktinė pasirengimo darbus pradės birželio 10-ąją treniruočių stovykloje Kaune.

Besimokydamas Šilutėje Tadas Kararinas irgi žaidė komandoje kartu su Gvidu ir Tauru, bet prieš porą metų išvyko į Vilnių, o vėliau - į JAV ir ten toliau krimto krepšininko duoną.

Tadas jau du kartus buvo kandidatas į Lietuvos rinktinę. Šiemet Lietuvos 19-mečių vaikinų rinktinės treneris Rimantas Grigas nusprendė, kad tarp 18 pretendentų vėl nori matyti T.Karariną. Tikėkimės, kad Tadui trečias kartas nemeluos - jis taps rinktinės nariu.

Vaikinas jau dabar treniruojasi krepšinio stovykloje Druskininkuose ir ruošiasi pasaulio krepšinio čempionatui, kuris vyks liepos 1-9 dienomis Egipte.

Į vyrų rinktinę pretenduoja D.Dulkys

Šilutiškis Deividas Dulkys  krepšininko karjerą pradėjo Šilutės sporto mokykloje - treneris K.Šernius pirmasis pamatė jo krepšininko talentą. Vėliau Deividas žaidė daugelyje pasaulio šalių. Įspūdingais pasirodymais savo Floridos universiteto komandą džiugino JAV NCAA čempionate. 2012 m. debiutavo Lietuvos nacionalinėje vyrų krepšinio rinktinėje, dalyvavo 2012 m. pasaulio krepšinio olimpiniame atrankos turnyre. Žaidė „Lietuvos ryto“ komandoje, Turkijos, Ispanijos komandose.

Šiemet D.Dulkys pakviestas į Nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės stovyklą. Tikimės, kad rinktinės treneris Dainius Adomaitis įtrauks šilutiškį į rinktinę, kuri ruošiasi 2017 metų Europos čempionatui. Europos čempionatas vyks keturiose šalyse. Lietuvos rinktinė žais B grupėje Izraelyje, kur jos varžovai bus šeimininkų, o taip pat Italijos, Vokietijos, Ukrainos ir Gruzijos rinktinės.

 

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė