8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Aukso netruko nei jaunučių nei jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse

Aukso netruko nei jaunučių nei jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse

Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai birželio 28-29 dienomis dalyvavo Lietuvos jaunučių pirmenybėse Gargžduose bei liepos 1-2 dienomis vyresni sportininkai prizines vietas rinkosi Lietuvos jaunimo pirmenybėse Kaune.  Iš abejų varžybos Linos Leikuvienės ir Stasio Oželio auklėtiniams pavyko parsivežti nemažai auksinių medalių. Kristina Jašauskaitė dar kartą įrodė, kad ji verta trišuolinkės čempiono vardo. Čempiono vardą iškovojo ir dar daugiau mūsų lengvaatlečių.

Jaunučiai

Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybėse dalyvavo 11 lengvaatlečių. Net du aukso medalius parsivežė Justas Budrikas, kurį treniruoja Lina Leikuvienė. Jis buvo nepralenkiamas 800 m. ir 1500 m. distancijoje ir finišavo pirmas. Šilutės komandai ji laimėjo 36 taškus.

Tose pačiose distancijose jėgas išbandė ir Erestida Bagdonaitė. 1500 m. bėgime ji finišavo penkta, o 800 m – aštunta. Prizinių vietų neužėmė, bet savo komandai laimėjo 22 taškus.

Pirma vieta džiaugėsi ir dar vienas L. Leikuvienės auklėtinis Paulius Gudaitis, jis 3000 m. distancijoje buvo greičiausias (18 taškų komandai). Paulius iškovojo ir sidabrą, 1500 m kliūtiniame bėgime jis finišavo antras ir taip pridėdama komandai dar 16 taškų.

Treniruočių draugas Osvaldas Gusčius taip pat parsivežė du medalius. Ir pačius geriausius – auksinius.  Auksą jis iškovojo šuolio į tolį ir trišuolio rungtyse. Komandai laimėjo 36 taškus.

Medalį iškovojo ir Stasio Oželio auklėtinis Mantas Stonkus. Jis 110 m barjeriniame bėgime finišavo antras ir pasipuošė sidabru. Ne daug trūko iki medalio Mantui ir 300 m barjeriniame bėgime, ten jis finišavo ketvirtas. Bendroje įskaitoje M. Stonkus komandai surinko 29 taškus.

Vilkytiškis Marius Rudzevičius iš 7 dalyvavusių ieties metikų ją numetė toliausiai ir pasipuošė auksu (treneris B. Mulskis). Marius stūmė ir 4 kg. rutulį, šioje rungtyje jis liko dešimtas, bet komandai bendroje įskaitoje surinko 25 taškus.

Kitiems sportininkas nepavyko užimti prizinių vietų, bet jų dalyvavimas ir surinkti komandiniai taškai Šilutės rajono komandai leido džiaugtis pirma vieta aplenkus kitas 28 rajono komandas.

Darija Rudytė 300 m barjerinis bėgimas – 5 v. ir 100 m barjerinis bėgimas – 6 v. (23 tšk.), Nojsu Gailiūnas 300 m barjerinis bėgimas – 9 v. ir 110 m barjerinis bėgimas – 6 v. (19 tšk.). Jorė Lapinskaitė pagerino savo asmeninius rezultatus 200 m ir 400 m distancijose. Komandai uždirbo 7 taškus. Kristina Bataitytė rutulio stūmime užėmė 7 v., 11 tšk. komandai. Dovydas Virbinskis 5 v. ieties rungtyje ir 13 v. rutulio stūmime- iš viso 16 taškų komandai.

Nemaža kraitį taškų, net 24, komandai pridėjo keturi bėgikai J. Budrikas, O. Gusčius, P. Gudaitis ir N. Gailiūnas, kurie 4x100 estafetiniame bėgime finišavo penkti. 

Šilutės surinko net 285 taškus ir tapo geriausia rajono komanda. Antra vieta Vilkaviškio rajonui (176 tšk.), o trečia Marijampolei – 146 tšk.

Jaunimo pirmenybės

Liepos 1-2 dienomis Kaune į Lietuvos jaunimo pirmenybes išvyko penki Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai. Trys iš jų savo rungčių čempionai. Kristina Jašauskaitė trišuolio rungtyje vėl buvo nepralenkiama ir nušokusi 12,55 m. pasipuošė auksu. Auksas atiteko ir Jokūbui Tubučiui, kuris 800 m išbėgo greičiausi, už savęs palikęs net 17 varžovų. Auksu taip pat džiaugėsi ir dar vienas Linos Leikuvienės bėgikas, tai Kęstutis Mickus, kuris 10000 m finišavo pirmas.

Ne daug nuo medalių truko rutulio stūmikei Justei Šertvitytei, ji liko ketvirta bei 5 vietą užėmusiai 5000 m. bėgimo rungtyje Emilijai Balodytei. Aurimas Bendžius 800 m. bėgimo rungtyje finišavo šeštas.

Visų sportininkų pasirodymas tai ne tik individualus pasiekimas, bet kiekvienas sportininkas rinko taškus ir komandai. Susumavus komandinisu rezultatus Jaunimo pirmenybėse rajonų grupėje Šilutė liko ketvirta iš 19 komandų surinkusi 71 tašką. I v. – Marijampolė (156 tšk.), II v. – Rokiškis (134 tšk.) ir III v- Vilniaus rajonas (76 tšk.).

 

Šilutės sporto mokykla, Agnė Sakalienė