8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Kalėdinis krepšinio turnyras „Šiaurinė žvaigždė“ – gerų emocijų bomba

Kalėdinis krepšinio turnyras „Šiaurinė žvaigždė“ – gerų emocijų bomba

Gruodžio 17 d. Šilutės sporto mokykla, kartu su turnyro iniciatoriumi bei pagrindiniu remėju J. Gavėnia organizavo vaikų krepšinio turnyrą „Šiaurinė žvaigždė“. Turnyre dalyvavo dvi Šilutės komandos, Tauragės bei Pagegių krepšininkai. Geriausiai pasirodė Kęstučio Šerniaus auklėtiniai, kurie įveikė visus varžovus ir džiaugėsi aukso medaliais, antra vieta Pagėgiams, trečia Šilutės trenerio Aliaus Rauluševičio auklėtiniams bei ketvirti liko tauragiškiai. 

 

Prieš šventinis krepšinio turnyras organizuojamas jau ne pirmą kartą, tai lyg dovana mažiesiams už išlietą prakaitą treniruotes bei varžybose 2017 metais. Šio draugiško turnyro laukė visi mažieji. Kiekvienas jų nori iškovoti medalį tad emocijų rungtynių metu netrūko.

Pirmieji rungtynes žaidė Šilutės SM I komanda (treneris. A. Rauluševičius) su Pagėgių rinktine (treneris E. Kuncaitis). Pirmame kėlinyje iniciatyvą link pergalės labiau rodė pagėgiškiai. Jie drąsiau atakavo šilutiškių krepšį, tuo tarpu Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai vis dar nedrąsiai darė prasiveržimus bei bandė pelnyti taškus. Gal todėl, kad varžovai buvo truputi vyresni. Tad tris kėlinius A. Rauluševičiaus auklėtiniai žaidė su baimę akyse, bet galiausiai ketvirtme kėlinyje vaikai išdrąsėjo ir atsitojo į svo vėžes. Gaila, bet išplėšti pergalę pritrūko laiko ir rungtynes laimėjo svečiai rezultatu 28:32. Tad Pagėgiai kovos finale dėl pirmos vietos, o mūsiškiai varžysis dėl trečios vietos medalių.

Šilutiškių gretose rezultatyviausi buvo V. Gavėnia pelnęs 10 taškų komandai bei po 6 taškus pelnė U. Balčiauskaitė ir G. Bendikas.

Antrose rungtynėse susitiko Šilutės SM II komanda (treneris K. Šernius) su Tauragės krepšininkais (treneris E. Žemgulis). Čia vyresniems šilutiškiams ir dar visą galvą didesniems už varžovus nebuvo labai sunkios rungtynės. Jie po visų sužaistų 40 min. pelnė 64 taškus, tuo tarpu varžovai vos 11. Tad teisę finale kovoti su Pagėgių rinktinę dėl aukso medalių iškovojo šilutiškiai. O Tauragė kovos dėl bronzos su Šilutės SM I komanda.

Šiose rungtynėse Šilutės SM II komandoje daugiausia taškų pelnė: M. Gratkauskas (12), A. Misius (11), J. Balnys (9), N. Tamoliūnas (8).

Prieš finalus vyko slalomo rungtis. Joje galėjo dalyvauti po du sportininkus iš komandos. Greičiausi buvo Šilutės SM II komandos žaidėjai Nauris Tamoliūnas ir Ainardas Misius. II vieta – Matas Kuskys ir Kristijonas Majoravičius (Pagėgiai), III vieta – Vitoldas Gavėnia ir Titas Andriulaitis (Šilutės SM I) ir IV vieta – Domas Lingys ir Kasparas Tranelis (Tauragė). Visiems dalyvavusiems įteikti sportiniai maišeliai.

 

Kova dėl medalių

Kovai dėl bronzos stojo Šilutės SM I ir Tauragės komandos. Iš pradžių komandos žaidė apylygiai, bet greit šilutiškiai pagavo rimtą ir žymiai sėkmingiau atakavo varžovų krepšį. Sužaidus rungtynes rezultatu 34:13 pergale džiaugės A. Rauluševičiaus auklėtiniai.

Dėl auksinių medalių kovojo Šilutės SM II komanda bei Pagėgiai. Čia jau kova verta finalo. Po pirmų sužaistų 10 minučių šilutiškiai pirmavo 11:9. Antrame kėlinyje iniciatyvos Pagėgių komandoje ėmėsi Emilija Vaitkutė, kurios dėka po dviejų kėlinių Pagėgių komanda jau pirmavo rezultatu 17:20.

Į aikštelę grįžus po ilgosios pertraukos šilutiškiai vėl perėme iniciatyvą į savo rankas, įspūdinga šou šilutiškių komandoje demonstravo N. Tamaliūnas, kuris pelnė 14 taškų per trečiąjį kėlinį, bendros komandos taškų sumą 16. Varžovai per tą pati laiką įmetė tik 6. Ketvirtame kėlinyje varžovai badė dar vytis mūsiškius, bet deja nesėkmingai. Rungtynes laimėjo Šilutės SM II komanda rezultatu 43:34.

Rezultatyviausias šilutiškis ir savo komandą atvedęs į pergalę buvo Nr. 5 N. Tamaliūnas, kuris pelnė net 33 taškus per rungtynes. Pagėgių komandoje rezultatyviausias buvo M. Kuskys pelnęs 18 taškų.  

Prie apdovanojimus vyko baudų konkursas. Čia galėjo dalyvauti keturi krepšininkai iš kiekvienos komandos. Visi keturi komandos žaidėjai turėjo galimybe mesti po tris kartus. Komanda daugiausiai sumetusi baudų ir tapo nugalėtoja. Baudas geriausiai sekėsi mesti jauniesiems Šilutės SM I komandos metikams: U. Balčiauskaitei, E. Jurkui, A. Auškeliui ir E. Kaktai. Jie iš 12 baudų pataikė 7. Antra vieta atiteko (17/6) Šilutės SM II komandai: A. Kibickas, J. Balnys, M. Gratkauskas ir V. Grikšas. Trečia vieta (12/5) Pagėgiams ir ketvirta Tauragei (12/3). Visi dalyviai buvo taip pat apdovanoti sportiniais maišeliais.

 

Padėka ir apdovanojimai

Padėkos žodį visiems susirinkusiems tarė turnyro iniciatorius Jonas Gavėnia, jis dėkojo komandoms, kad atvyko sudalyvauti bei sportininkų tėveliams, kad atvyko palaikyti savo mažųjų krepšininkų. Taip pat Šilutės sporto mokyklos kolektyvui bei vyr. sekretorei Loretai Stančiauskienei ir vyr. teisėjai Agnei Sakalienei. Didelis ačiū ir rėmėjams: Gyčiui Kaktai, Dariui Vismantui, UAB „VALDEVERA“ vadovams ir „Pamario kepykla“ vadovei Davai Žebelienei. 

Visiems vaikams už dalyvavimą turnyre buvo įteikti diplomai bei šakočiai pilni saldainių ir gaivusis gėrimas. O prizinėms vietoms atiteko medaliai: auksas Šilutės SM II, sidabras Pagėgiams, bronza Šilutės SM I.

 

Šilutės sporto mokykla,

Agnė Sakalienė

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose