Kalėdinės sunkios atletikos pirmenybės – jėgų išbandymas debiutantams

Jau tradicija tapusiose Šilutės rajono moksleivių sunkiosios atletikos pirmenybėse, kurios vyko gruodžio 14 d., dalyvavo 40 sportininkų iš Ž.Naumiesčio, Vainuto bei Šilutės. Tarp sportininkų buvo ir merginų bei šios sporto šakos debiutantų. Šilutės sporto mokyklos treneris L. Čičirka sakė, kad tik varžybose atsiskleidžia atleto sportinė potencija, o taip pat ir trūkumai. Prieš varžybas treniruotėse viskas būna lyg ir gerai, o prieš žiūrovus pasireiškia pakylos baimė.

Prie pakylos merginos

Sunkiosios atletikos treniruotes lanko šešios merginos. Varžybose dalyvavo trys skirtingo svorio dalyvės.  Nugalėtoja tapo lengviausia dalyvė Viktorija Kojelytė (52 kg). Čempionę lėmė Sinklerio formulė, lyginanti  pasiektą rezultatą bei sportininko svorį. V. Kojelytė sėkmingai rovė 30 kg, o išstūmė - 40 kg. Dvikovės suma - 70 kg. A .Minkevičiūtė užėmė II vietą dviem veiksmais iškėlus 78 kg (33+45) ir I. Šimašiūtės rezultatas - 70 kg (30+40) jai atiteko bronzos medalis.

Vyrukų kovos

Iki 40 kg. svorio kategorijoje dėl prizinių vietų kovojo naumiestiškis Darius Grauslys ir šilutiškiai Tadas Liaučius bei Mantas Ličinchai. 29 kg sveriantis D. Grauslys dviem veiksmais iškėlė 42 kg (17+25). Tokį pat rezultatą parodė ir T. Liaučius – 42 kg (20+22). Bet Tadas už Daruų 10 kilogramų sunkesnis, tad rajono čempiono vardas atiteko Dariui, Tadas liko antras, o trečia vieta atiteko Mantui dvikovėje surinkus 38 kg (16+22).

Svorio kategorijos iki 45 kg prizininkais tapo: Mykolas Jucius - I vieta, 53 kg (23+30), Aidas Bajorinas  - II v., 45 kg (20 -25), Augustinas Goberis - III v., 43 kg (20+23).

Svorio kategorijoje iki 50 kg. susitiko du lygiaverčiai varžovai. Tai Lietuvos jaunučių čempionato prizininkas Laurynas Kalvaitis ir Manfredas Burzdžius. Manfredas ir Laurynas iškėlė dviem veiksmais po 93 kg (40+53). Pirmą vietą pelnė 1 kg lengvesnis M.Burzdžius, antras liko L.Kalvaitis, trečią vietą užėmė pirmenybių debiutantas dvylikametis Matas Rimkus - 72 kg (32+40).

iki 56 kg svorio kategorijoje čempionu tapo Lauryno brolis Dovydas Kalvaitis, jis yra ir šalies jaunių čempionas. Dovydo dvikovės rezultatas 124 kg (55+69). Antra vieta atiteko Ramūnui Šteiniui, pernykštis šalies suaugusiųjų čempionato bronzos medalio laimėtojas. Ramūnas įveikė 123 kg (55 - 68). Trečias liko naumiestiškis Silverijus Šiuperis – 77 kg (35+42). Silverijus - pirmenybių debiutantas.

Čempionų titulus savo svorių grupėse dar iškovojo: Nojus Šimutis  (62 kg) – 135 kg (60+75), Viktoras Šėperys (69 kg) – 165 kg (70+95), Edgaras Kazlauskas (77 kg) – 206 kg (90+116), Lukas Kordušas (85 kg) – 265 kg (115+150), Valentas Kurlinkus (95 kg) – 164 kg (72+92). Antros vietos medaliais pasipuoš: Erikas Saudargas , Alanas Dulaitis, Justas Praspaliauskas, Simas Saudargas ir Tomas Pakalniškis. Treti liko: Ernestas Bendžius, Matas Auškalnis, Juozas Bartkus, Titas Daugnoras, Laurynas Barakauskas.

Treneriai labai dėkojo už paramą bei saldžius prizus ilgaamžiam sunkiosios atletikos rėmėjui Ryčiui Raicevičiui.