8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

H. KAIRIUI BFP ČMPIONATE SIDABRO MEDALIS, BET TARP LIETUVAIČIŲ JIS GERIAUSIAS

H. KAIRIUI BFP ČMPIONATE SIDABRO MEDALIS, BET TARP LIETUVAIČIŲ JIS GERIAUSIAS

2018 m. sausio 27 d. Panevėžyje vyko atviros Lietuvos Bendro Fizinio Pasiruošimo (BFP) čempionatas. Renginyje varžėsi baidarių/kanojų irklavimo sportininkai iš visos Lietuvos bei svečiai iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Dalyvavo apie 300 sportininkų įvairiuose amžiaus grupėse. Į čempionatą vyko ir septyni Šilutės sporto mokyklos irkluotojai, kuriuos lydėjo treneris Nedas Bartušis. Geriausiai čempionatui buvo pasiruošęs šilutiškis Heraldas Kairys, jis Lietuvos BFP čempionate iškovojo II vietą.

 

Tokio pobūdžio čempionatai organizuojami skatinti sportininkus ruoštis artėjančiam irklavimo sezonui ir suteikti galimybę palyginti fizinį pasiruošimą su kitais sportininkais. Šias varžybas rengia Lietuvos baidarių/kanojų irklavimo federacija. Varžybose buvo leidžiama dalyvauti visiems sportininkams, neturintiems sveikatos sutrikimų ir pateikusiems medicinines pažymas. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Asmeninės vietos buvo nustatomos susumavus visų rungčių taškus. Mažiausiai taškų surinkę sportininkai užėmė prizinės vietas.

H. Kairiui sidabras

Heraldas dalyvavo jaunučių 2002-2003 m. gimimo grupėje, kurioje varžėsi 55 dalyviai. Rungtys buvo ne iš lengvųjų, mūsų sportininkas turėjo išbėgti trumpą ir ilgą distanciją taip pat atlaikyti štangos stūmimo ir traukimo rungtis, padaryt kuo daugiau prisitraukimų bei atsilenkimų per duotą laiką. Su šiomis užduotimis Heraldas Kairys susitvarkė nesunkiai, surinkęs 31,5 tšk. užėmė garbingą II vietą. Pirmą vietą iškovojo kalingradietis Vitaly Makarov (24,5 tšk.), o trečia vieta atiteko Eimantui Trepekui iš Panevėžio (41,5 tšk.).

Tiesa pernai tokio pat pobūdžio varžybose Heraldas Kairys tapo čempionu 2003-2004 m. amžiaus grupėje. Šiemet taip susiklostė, kad jo grupėje buvo ir vyresnių bei svečių iš kaimyninių šalių. Bet Heraldas vis tiek įrodė, kad Lietuvoje jis geriausias.

 Visi prizininkai buvo apdovanoti šauniais rėmėjų prizais. Sportininkams atiteko ne tik medaliai bet ir maišelis pilnas įvairių, sveikatai reikalingų,  dovanų.

Kitose amžiaus grupėse varžėsi dar šeši Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: Matas Palekas, Matas Petrauskis, Dovydas Rimšas, Norbertas Vaitkus, Iveta Tomaševskytė ir Lidija Rimkutė. Šiems irkluotiniems prizinių vietų užimti nepavyko, bet pasak trenerio Nedo Bartušio vasario paskutinį savaitgalį Klaipėdoje vyksiančiame Bendro Fizinio Pasiruošimo čempionate seksis geriau ir tikimasi daugiau medalių.

Šilutės sporto mokykla

A. Sakalienė