8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Mūsų lengvaatlečiai su Lietuvos rinktine Minske – iškovota bronza

Mūsų lengvaatlečiai su Lietuvos rinktine Minske – iškovota bronza

Vasario 24-25 dienomis Baltarusijos sostinėje Minkse vyko Tarptautinis jaunimo (U-20 ir jaunesnių)  lengvosios atletikos mačas. Lietuvos rinktinės garbę ginti išvyko du Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Kristina Jašauskaitė ir Jokūbas Tubutis, kuriuos lydėjo jų trenerė Lina Leikuvienė. Medalį parsivežti pavyko Kristinai, kuri trišuoliu nušoko 12,68 m ir užėmė trečią vietą. Šuolininkė pagerino savo asmeninį rekordą, ne gana to, jai pavyko nustebinti Baltarusijos žurnalistus, kaip jie sužinojo, kur perspektyvi lengvaatletė treniruojasi.

Kristina perspektyvi trišuolininkė

Tarptautinis jaunimo lengvosios atletikos mačas vyko aukštosios fizinio lavinimo mokyklos lengvosios atletikos manieže. Pasak trenerės Linos Leikuvienės ten sąlygos varžytis buvo labia geros, Baltarusijoje netrūksta modernių sporto salių. Tad trenerės pasokojimų, vietiniai žurnalistai neslėpė nuostabos sužinoję, kad prizininkė Kristina Jašauskaitė,  žiemomis treniruojasi  ne geras salygas turinčiame lengvosios atletikos manieže, o parastoje, lengvajai atletikai nepritaikytoje, sporto salėje. Kristina trišuolio rungtuje nušoko 12,68 ir laimėjo bronzą ir šalies rinktinei pelnė 8 taškus. Čempione tapo latvė Rūta Lasmane (13,03 m), antrą vietą užėmė ukrainietė Oleksandra Levchenko – 12,76 m.

Tiesa šilutiškė Kristina, taip pat yra ir kandidatė dalyvauti vasarą pasaulio jaunimo čempionate, jei reikia tik įvykdyti normatyvą: nušoks trišuoliu 12,85 m., jei Kristinai pavyks apsiekti šį rezultatą, tada trokštamas kelialapis garantuotas

Jokubas  dalyvavo 2 rungtyse

Vidutinių nuotolių bėgikas Jokūbas Tubutis bėgo 400 metrų. Jau prieš kelionę Jokūbas ne kaip jauties, „kabinosi“ liga, tad jam geriausio savo rezultato nepavyko pasiekti. Jis distanciją įveikė per 52,22 sekundes ir finišavo septintas.  J.Tubutis dar dalyvavo ir mišrių estafečių (4x200 m.) komandų varžybose. Lietuvaičių laikas – 1:35,25 min ir užimta penkta vieta. Greičiausiai finišavo ispanai – 1:33,10.

Komandų rikiuotė

Jaunimo lengvosios atletikos mače daugiausiai 196 taškus surinko Ispanijos komanda. Antra vieta atiteko baltarusiams (193 tšk.), trečia - ukrainiečiams (186 tšk.). Turkija – 4 vieta (163 tšk.), Latvija – 5 v. (161 tšk.), Lietuva – 6 v. (161 tšk.). Latviai ir lietuviai surinko vienodai taškų, bet nors iškovojom po dvi pirmas vietas, tačiau latviai laimėjo daugiau antrų vietų, todėl ir aplenkė mus. Tolimesnė rikiuotė: Estija – 7 v. (64 tšk.), Azerbaidžanas – 8 v. (51 tšk.), Izraelis – 9 v. (44 tšk.), Jungtiniai Arabų Emiratai – 10 v. (5 tšk).

Šilutės sporto mokykla,

A. Sakalienė