8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Staigmena A. Rauluševičiui nuo buvusių auklėtinių

Staigmena A. Rauluševičiui nuo buvusių auklėtinių

Kovo 13 d. Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje buvo surengtos draugiškos varžybos tarp Šilutės “Šilutė” ir Šilutės sporto mokyklos 1999/2000 metų gimimo komandų. Šias abi ekipas šiuo metu treniruoja Laimonas Eglinskas. Įdėja surengti tokias rungtynes kilo Laimonui ir auklėtiniams, nes šiai grupei tai paskutinei metai, kaip jie lanko Šilutės sporto mokyklą, o sužinoję, kad jų pirmasis treneris Alius Rauluševičius švenčia gražų 60 metų jubilėjų, sumastė padaryti jam staigmeną.  

Aius Rauluševičius

Legendininis krepšininkas Alius Rauluševičius kilęs iš Sangrūdos miestelis Kalvarijos r., savo krepšininko karjerą pradėjo 1978 metais Vilnaius “Statyba” komandoje, tai metais “Statyba” tapo Lietuvos vice čempionais. Alius Raukuševičius šioje komandoje žaidė iki 1982 metų, vėliau nuo 1984 m. žaidės Vilniaus pedagoginio instituto „Šviesa“ komandoje, su kuria 1985 m. vėl tapo Lietuvos vice čempionai. Tad Aliaus sąskaitoje du Lietuvos vice čempiono titulai.

1985 m. A. Rauluševičius pakviestas atstovauti Šilutės „Šilutę“ II lygoje. Ten žingsnis po žingsnio komanda kopė į aukščiausią lygą ir 1986 m. jau žaidė LKL tarp 12 geriausių Lietuvos komandų. Alius Rauluševičius su dar keturiais krepšininkais: Petru Joniku, Aleksandru Stančiausku, Laimiu Ulevičium ir Robertu Kuncaičiu tuomet buvo vadinami „legendiniu penketu“.

Baigęs profisonalią krepšininko karjerą A. Rauluševičius pradėjo treniruoti mažuosius krepšininkus Šilutės sporto mokykloje. Išugdė ne vieną krepšiniui neabejingą sportininką.

Staigmenos ir padėkos treneriui

Visa draugiškų varžybų ceremonija prasidėjo 17:30 val. treneris Alius Rauluševičius apie šią staigmeną nežinojo, vos jam įėjus prie jo prisistatė M. Budraitis, kuris ėmė interviu savo laidai. Trenerio veide matėsi nuostaba bei džiugesys. Po visų įspūdžių (po renginio) paklaustas, kaip jaučiasi treneris sakė: „Man dar reikia laiko atsigaut po tokio siurprizo“.

Prieš pat rungtynes Laimonas Eglinskas priėjo prie trenerio A. Rauluševičiaus ir pasiūlė prisiminti laikus, kaip vadovavo 1999/2000 m. komandai ir užimti vyr. trenerio postą. Buvę auklėtiniai netrukus trenerį pasveikino su praėjusiu gimtadieniu bei komandos kapitonas Erikas Mikužis (šiuo metu jis žaidžia ir „Šilutės“ komandoje) įteikė padėkos raštą su parašais, kuriame dėkojo: už pirmuosius žingsnius krepšinyje, už pirmąjį taisyklingą metimą, už komandinį darbą aikštelėje bei už tai ko išmokė per tuos metus...“  taip pat padarė atsiminimo nuotraukų koliažą bei vardinį krepšinio trenerio planšetą.   

„Šilutės“ vyrų komanda treneriui įteikė įrėmintus vardinius A. Rauluševičiaus 13 numerio žaidybinius marškinėlius (tokiu numeriu treneris žaidė „Šilutės“ komandoje).

Taip pat už gražią idėja mokyklos auklėtiniams bei abiems treneriams atsiminimui Šilutės sporto mokyklos direktorius A. Lileikis įteikė „Polo“ marškinėlius.

Draugiškos varžybos

Po visų ceremonijų prasidėjo ir lauktos varžybos tarp Šilutės „Šilutė“ ir „Šilutės SM 99/00“. Susitikimas priminė tikrai draugiškas rungtynes, gal labiau net „žvaigždžių dieną“, kaip komandos viena kitos labai ne spaudžia, tiesiog mėgaujasi žaidimu leisdama viena kitai atakuoti krepšį ir demonstruodami gražius metimus ar dėjimus iš viršaus. Varžyboms teisėjavo „Šilutės“ legionierius Jeffery Perkins, kuris nepraleido progos ir pajuokauti teisėjaudamas, taip sukeldamas juoko bangą visoje sporto salėje.

Kėlinukų rezultatai 33:20, 68:43, 102:54, 142:74 Šilutės vyrų naudai. Tikėkimės, kad tokio pobūdžio renginių ateityje tik daugės.

Daugiau Sergėjaus Gvildžio nuotraukų rasite: https://www.facebook.com/pg/BCSilute/photos/?tab=album&album_id=1553639958089153 

Mariaus Budraičio laida, skirta legendiniam Šilutės snaiperiui ir jaunimo treneriui - Aliui Rauluševičiui!
http://silutestv.lt/video/260485474