8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

IŠ 15-MEČIŲ LIETUVOS SUNKIOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATO PARSIVEŽTAS SIDABRAS

IŠ 15-MEČIŲ LIETUVOS SUNKIOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATO PARSIVEŽTAS SIDABRAS

Kovo 16-17 dienomis Simne (Alytaus r.) vyko Lietuvos jaunių-moksleivių (iki 15m.) sunkiosios atletikos čempionatas. Renginį organizavo Jonas Nevecka, kuris vos daugiau nei tūkstantį gyventojų turinčiame miestelyje savanoriškais pagrindais dirba sunkiosios atletikos treneriu. Tarp geriausių penkiolikmečių į finalus Simne vyko ir trys Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai, kuriuos treniruoja Laimas Ličinchai ir Liudas Čičirka. Parsivežtas vienas sidabro medalis.

Kad dalyvauti  jaunių-moksleivių (iki 15m.) sunkiosios atletikos čempionato finale, sportininkai kovojo zoninėse varžybose. Geriausiai pasirodžiusiems zoninėse varžybose užkabinamas ne tik medalis, bet ir laimimas „kelialapis“ į čempionato finalines varžybas. Tokią teisę iškovojo Šilutės mokyklos auklėtiniai: Manfredas Burzdžius, Osvaldas Overlingas ir Laurynas Kalvaitis.

Nori aukso? – daugiau treniruokis

50 kg. svorio kategorijoje varžėsi 16 stipriausių 15 m. sunkiaatlečių, tarp kurių ir šilutiškis Manfredas Burzdžius. Jis rovimo rungtyje išrovė 48 kg, o stūmimo rungtyje – 59 kg ir dvikovės rezultatas - 107 kg. Manfredas pasipuošė sidabro medaliu. Auksas atiteko Airingui Jasaičiui ir Rokiškio. Pasak trenerio Laimio Ličinchai, Manfredas buvo labai arti aukso medalio, paskutinio stūmimo rungtyje jis bandė išstumti 62 kg. ir smulki klaidelė jam šio svorio neleido įveikti, o įveikus dar nežinia kas būtų lipęs ant pirmos vietos simbolizuojančios pakilos.  Pasak trenerio Manfredas prieš čempionatą praleido kelias treniruotes, o tai daug duoda norint pasiekti geriausių rezultatų. Kuo daugiau treniruočių tuo aukso medalis labiau pasiekiamas ranka – teigia treneris Laimas.

Ne daug iki medalio trūko Laurynui Kalvaičiui, kuris varžėsi 54 kg. svorio kategorijoje su dar 13 sportininkų. Laurynui dvikovėje pavyko surinkti 98 kg (43+55) ir užimti 4 vietą.

5 vieta atiteko Osvaldui Overlingas, kuris varžėsi 62 kg. svorio kategorijoje (46-58=104).

Dabar jaunimas intensyviai ruošiasi artėjančioms Lietuvos sunkiosios atletikos sporto žaidynėms, linkime kuo daugiau medalių !