8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Lietuvos jaunių bokso čempionas Simas Kiminius

Lietuvos jaunių bokso čempionas Simas Kiminius

Lietuvos jaunių čempionatas vyko gegužės 1-5 d. Pasvalio mokyklos sporto salėje. Čempionate dalyvavo stipriausi Lietuvos 2002-2003 metų gimimo boksininkai (vaikinai per merginos), buvo boksuojamasi 3 raundus po 2 minutes (su šalmais).  Tarp geriausių Lietuvos jaunių boksininkų išvyko kovoti ir šeši Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai, kuriem pavyko parsivežti vieną aukso medalį bei tris bronzos medalius.

Čempionate vaikinai boksininkai kovojo keturiolikoje svorio kategorijų – 41-44 kg, 46 kg, 48 kg, 50 kg, 52 kg, 54 kg, 57 kg, 60 kg, 63 kg, 66 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg, virš 80 kg, o merginos dvylikoje svorio kategorijų – 43-46 kg, 48 kg, 52 kg, 54 kg, 57 kg, 60 kg, 63 kg, 66 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg ir virš 80 kg.

Mūsiškiams trys sidabro medaliai

Į čempionatą vyko ir dvi merginos šilutiškės, bet tik vienai pavyko iškovoti medalį, tai Emilija Marcinkutė, kuri kovojo +80 kg svorio kategorijoje ir tik finale nusileido Kamilei Eglinskaitei iš Pasvalio (3:0) ir mūsiškiai atiteko sidabro medalis.

Tokioje pačioje svorio kategorijoje tik vaikinų grupėje kovojo ir Džiugas Liutkus. Pirmosios kovos jam sekėsi puikia. Abu varžovai buvo įveikti -  Dovydas Rumbinas (Radviliškis) ir Viktoras Jasinskas (Kretinga). Finale Džiugas susitiko su Edvinu Ostapenko, kuriam nusileido taškais ir mūsiškis pasipuošė II vietą simbolizuojančiu medaliu.

57 kg svorio kategorijoje ringe puikiai atrodė ir Markas Užkuraitis, kuris visas tris pirmas kovas prieš varžovus laimėjo aiškia persvara. Įveikęs varžovus - Karolį Logunavičių iš Marijampiolės, vilnietį Maksimą Kirsanovą bei Arsėnijų Zotovą iš Klaipėdos finale stojo į ringą su jau 118 kovų kovojusiu Nedu Gudomskiu iš Kauno. Šią kovą jis kauniečiui pralaimėjo taškais ir Markui atiteko antra vieta.

Vienintelis čempionas – Simas!

Simas Kiminius boksavosi 50 kg svorio kategorijoje. Kad patekti į finalinę kovą mūsiškiui reikėjo įveikti Tomą Kubilinską iš Biržų. Kaip reikėjo taip Simas ir padarė - iškovojo pergalę prie biržietį bei taip laimėjo „kelialapį“ į finalo kovą. Finalinėje kovojo S. Kiminius ringe pirštines surėmė su Sergėjum Dulko iš Vilnius, jį įveikęs Šilutės sporto mokyklos auklėtinis tapo Lietuvos jaunių čempionas. 

Iki prizinių kovų truputį pritruko ...

54 kg  svorio kategorijoje kovojo ir čempiono dvynys brolis Rimas Kiminius, pirmą kovą mūsiškiui pavyko laimėti prieš tauragietį Martyną Bucnių, bet sekančioje kovoje nusileido kauniečiui Lukui Simonavičiui (jis ir tapo čempionu). Rimas pralaimėjęs kovą iš tolesnių kovų turėjo pasitraukti.

52 kg svorio kategorijoje scenarijus panašus. Aloyzas Auškelis vieną kovą laimėjo prieš Edvardą Lisovskį iš Vilniaus, o pralaimėjo Arnui Kazakevičiui (Pasvalys), kuris ir tapo jaunių čempionu. Mūsiškis tądien  nepateko toliau kovoti dėl prizinių vietos. 

 iš kairės: M. Užkuraitus, R. Kiminius, S. Kiminius, D. Liutkus, Aloyzas Auškelis, Emilija Marcinkutė ir treneris V. Murauskas

 

Šilutės sporto mokykla

Agnė Sakalienė