8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyre šilutiškiams keturi čempionų titulai

Legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyre šilutiškiams keturi čempionų titulai

Kauno sporto halėje gegužės 16-18 d. vyko tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras. Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios kategorijos turnyras organizuojamas jau 22 metus iš eilės. Šiais metais A.Šociko turnyre dalyvavo daugiau negu 60 boksininkų iš 10 valstybių. Didžiausias delegacijas į Kauną atsivežė Didžiosios Britanijos ir Moldovos rinktinės, taip pat kovojo Prancūzijos, Švedijos, Suomijos, Ukrainos, Baltarusijos, Kipro, Latvijos ir Lietuvos boksininkai.

Šeimininkų garbę ginė 19 lietuvių, tarp jų ir tituluočiausias Lietuvos boksininkas – olimpinių žaidynių ir Europos čempionatų prizininkas, Šilutėje bokso karjerą pradėjęs, Evaldas Petrauskas. Tarp 19 geriausių Lietuvos boksininkų, be E. Petrausko, čempiono titulus iškovojo dar trys Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko treniruojami šilutiškiai: Vytautas Balsys, Robertas Jokulys ir Edgaras Skurdelis.   

A.Šociko turnyras, per daugiau negu du dešimtmečius,  tapo vienu didžiausiu Europoje. Prieš trejus metus jam suteikta aukščiausia AIBA turnyrų A kategorija. Tad turnyre galima išvysti tikrai profisonales kovas bei pasaulines bokso žvaigždes.

Pats Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų, kitaip dar vadinamas Ringo džentelmenu, jis yra tapęs dusyk Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu. Kauno miesto garbės pilietis A.Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi. Boksininkas ringe praleido 11 metų, per šį laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų 70 – nokautais.

Lietuvis atsirevanšavo moldavui

Daugiausia intrigos buvo laukiama svorio kategorijos iki 64 kg finale, kur susitiko mūsiškis Evaldas Petrauskas ir 2013 m. Europos vicečempionas moldavas Dmitrijus Galagotas. Prieš metus vykusiame mače mūsiškis Moldavos boksininkui pusfinalyje nusileido. E. Petrauskas finalą pradėjo labai aktyviai ir jau antrame raunde pasiuntė varžovą į nokdauną. Trečiame raunde šilutiškis ir toliau ėjo pergalės link nemažindamas apsukų ir iškovojo įtikinamą pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu 5:0. Puikus revanšas!

Šilutiškiai puikiai atstovavo Lietuvą

Puikiai sekėsi ir dar tris Vinco Murausko treniruojamiems boksininkams. Jau šeštą A. Šociko turnyro čempiono titulą iškovojo Edgaras Skurdelis, jis svorio kategorijos iki 60 kg finale 5:0 nugalėjo Gilviną Lukošiūną.

Įtikinamą pergalę finale iškovojo ir mūsiškis Vytautas Balsys, jis svorio kategorijos iki 75 kg čempionu tapo, kaip finale vieningu teisėjų sprendimu 5:0 pranoko moldavą Viktorą Karapcevskį.

Dar vieną aukso medalį pavyko iškovoti svorio kategorijoje iki 91 kg šilutiškiui Robertui Jokuliui, jis po atkaklios kovos 3:2 įveikė anglą Lewisą Williamsą.

Šaunu, kad legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyre namų sienas apgynė šeimininkai, Lietuviai laimėjo net penkis finalus iš devynių. Dar smagiau, kad keturi čempiono titulai priklauso bokso trenerio Vinco Murausko treniruojamiems šilutiškiams. Visi dabar šie sportininkai sportuoja  didžiuosius miestus, bet niekada neaplenkia ir pirmosios sporto salės Šilutėje.

Kitu lietuvių pasiekimai: be šilutiškių dar auksą iš Lietuvos atstovų laimėjo kiedainiškis Mindaugas Bankauskas, kuris finale kovojo su treniruočių draugu Artūrų Zinkovskių, kurį įveikė 3:2.

Trys lietuviai finale patyrė pralaimėjimus: sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg Mantas Valavičius 0:5 pralaimėjo Aleksejui Zavatinui iš Moldavijos, svorio kategorijos iki 81 kg finale Ąžuolas Zubė taškais 1:4 nusileido anglui Georgo Crotty ir svorio kategorijos iki 52 kg finale Marius Vyšniauskas rezultatu 0:5 pripažino prancūzo Mohamedo Allalijai pranašumą.

Vienintelis finalas be lietuvių buvo svorio kategorijoje iki 69 kg ir čia pergalę šventė anglas Harris Akbaras, kuris 5:0 nugalėjo moldavą Vasilį Belousą.

Šilutės SM

Agnė Sakalienė