8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

ŠILUTĖS R. MOKINIŲ SPORTO ŽAIDYNĖSE IŠSAUGOTI ČEMPIONŲ TITULAI

ŠILUTĖS R. MOKINIŲ SPORTO ŽAIDYNĖSE IŠSAUGOTI ČEMPIONŲ TITULAI

Šių metų gegužės 22 ir 23 dienomis Šilutės miesto stadione įvyko jau septintos Šilutės rajono mokinių sporto žaidynės, kurias organizuoja Šilutės sporto mokykla, tik šį kartą jos vyko dar ir Lietuvos šimtmečio proga. Pirmą dieną varžėsi pagrindinių mokyklų mokiniai, o antrą – gimnazistai. Čempionų titulus išsaugojo Pamario pagrindinė mokykla ir Šilutės pirma gimnazija.

Žaidynių metu azartiškumo ir noro laimėti netrūko nė vienoje komandoje. Po kiekvienos rungties mokiniai bėgdavo prie iškabintų rezultatų ir sekdavo komandos draugų pasirodymus. Kiekvienas taškas žaidynėse labai svarbus!

 

Tiek pagrindinių mokyklų mokiniai, tiek gimnazistai varžėsi septyniose rungtyse: merginų tinklinis, merginų ir vaikinų krepšinis, vaikinų futbolas, žiedų mėtymas, virvės traukimas ir estafetinis bėgimas.

Merginų tinklinis

Pagrindinių mokyklų žaidynėse dalyvavo aštuonios komandos. Nors ne visuose rungtyse, kai kurios mokyklos dalyvavo, bet dažnaiusiai komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Merginų tinklinio varžybose prireikė dviejų pogrupių, nes jose dalyvavo 7 komandos. Po atkaklių ir įdomių kovų paaiškėjo, kad geriausiai tinklinį žaidžia Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokinės, antra vieta atiteko – Kintams, trečia vieta – Usėnams, ketvirta – Katyčiams, penkta – Pamariui ir šešta Juknaičiams.

Gimnazijų išviso žaidynėse dalyvavo penkios komandos. Visos jos dalyvavo tinklinio varžybose, tad buvo žaidžiama ratų sistema. Kiekvienai komandai su žaidus tarpusavy, nė vieno pralaimėjimo nepatytė Ž. Naumiesčio gimnazistės, jos iškovojo I vietą, antra vieta Vydunietiems, kurios patyrė tik vieną pralaimėjima, o išpplėšė tris pergales, trečia vieta atiteko vainutiškėms, ketvirta – Pirmos gimnazijos atstovėms ir penkta – Švėkšnos gimanzijai.

Žiedų mėtymas

Didelio dėmesio sulaukęs žaidimas, nereikalaujantis fizinių pastangų tik taiklumo, buvo žiedų mėtimas. Nuo 5 metrų atstumo dvi merginos ir du vaikinai iš komandos turėjo užmesti 7 žiedus ant lentoje įkaltų strypų, kurie atitinkamai skiria taškus. Taikliausi tarp pagrindinių mokyklų buvo juknaitiškiai, antra vieta atiteko M. Jankaus pagrindinei mokyklai, trečia – Vilkyčiams, ketvirta – Katyčiams, penkta – Pamariui, šešta – Kintams, septinta – Usėnams, aštunta – Saugoms.

Tarp gimazistų taiklia ranka pasižybėjo Ž. Naumeisčio metikai, antri buvo – Pirmos gimnazijos mokiniai, treti – Švėkšna, ketvirti – Vydūnas ir penkti Vainuto gimazistai.

Vaikinų futbolas

Pagrindinės mokyklos, visos aštuonios, įstatė vaikinų furbolo komandas, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius po keturis. Po ilgai trukusių varžybų pirma vieta taiteko Pamariui, antra – Saugoms, trečia – Usėnams, ketvirta – M. jankui, penkta – Kintams, šešta- Katyčiams, septinta – Juknaičiams ir aštunta – Vilkyčiams.

Tarp gimnazistų geriausiai kamuolį futbolo aištelėje valdė ir daugiausiai pergalių iškovojo Pirmos gimazijos mokiniai, antra vieta Vyduniečiams, trečia – Ž. Naumiesčiui, ketvirta – Vainutui ir penkta – Švėkšnai.

Vaikinų ir merginų krepšinis

Nors mokinių žaidynėse dalyvavo aštuonios komandos, bet orandžinį kamolį išdrįso paimti tik keturios merginų komandos. Kitos mokyklos, kurios nedalyvavo krepšinyje, skaudžiai nukentėjo sumuojant galutinius rezultatus. Merginoms sužaidus tarpusavį pirmą vieta iškovojo Usėnų merginos, antra vieta – Pamarys, trečia – Kintai ir ketvirta – Katyčiams.

Vaikinai žaidė visi. Aštuonios komandos buvo padalintos į du pogrupius po keturis. Geriausiai ir taiklaiusiai sekėsi žaisti M. Jankaus krepšininkams, antra vieta – Pamariui, trečia – Katyčiams, ketvirta – Vilkyčiams, penkta – Saugos, šešta – Usėnams, septinta – Kintams ir aštunta – Juknaičiams.

Merginų gimazisčių buvo keturios komandos: Pirma gim. (I v.), Vyduno gim. (II v.), Vainuto gim. (III v.) ir Švėkšnos gim. (IV v.). Vaikinų penkios, be pralaimėjimų žaidė vyduniečiai jie ir iškovojo pirmą vietą, antra vieta atiteko Vainuto gim., trečia – Pirmai gim, ketvirta Ž. Naumiesčio gim. Ir penkta Švėkšnos gim.

Virvės traukimas

Tai visada daugiausiai sulaukianti dėmesio rungtis. Prie virvės stoja dvi komandos, kurioje trys mergaitės ir keturi vaikinai. Tarp pagrindinių mokyklų geriausiai virvę traukti sekėsi Kintų mokiniams, antri pagal virvės traukima buvo Katyčiai, treti – Pamarys, ketvirti - Juknaičiai, penkti – Vilkyčiai, šešti – Saugos, Septinti – Usėnai ir aštunti – M. Jankus.

Tarp gimnazistų užvirė rimta kova. Pirma ir antra vietos išsiaiškintos po pirmojo virvės traukimo rato. Visus “nutraukė” Ž. Naumiesčio sportininkai, antra vieta atiteko Vainuto stipruoliams, o dėl trečio buvo dar karta traukiama virvė, nes trys komandos surinko vienodai taškų po pirmojo rato. Tad savyje atradę paskutines jiegas mokiniai dar kartą aiškinosi, kas visgi atiteks bronzos medalis. Ir paaiškėjo, kad trečia vieta džiaugiasi Švėkšnos gimazistai. Ketvirti liko vyduniečiai, o penkti Pirma gimnazija.

Estafetinsi bėgimas

Pirmą dieną vykusiose žaidynėse, kur dalyvavo pagrindinių mokyklų atstovai paskutinė rungtis buvo kombinuota estafetė. Joje dalyvavo po keturias mergaites ir keturis berniukus iš vienos komandos. Užduotis varytis krepšinio kamuolį, vėliau futbolo kamuolį apsivaryti tarp stovelių, paskui žolės ritulys ir galiausiai gražiai iškėlus vėliavą finišuoti. Ši estafetė buvo skirta Lietuvos Šimtmečiui paminėti, startuodavo po dvi komandas, kurios finišuodavo su trispalve bei prezidentine vėliavomis. Greičiausiai visas estafetines užduotis atliko Kintų pagrindinė mokykla, antra vieta – Katyčiams, trečia – Pamarys, ketvirta – M. Jankus, penkta – Vilkyčiai, šešta – Saugos, septinta – Usėnai, aštunta – Junaičiai.

Sekančią dieną gimnazistai varžėsi kitaip. Komandas sudarė tik dvi emrgaites ir du berniukai. Jiesm reikėjo išbėgti po 100 m perduodant komandos draugui vėliavą. Greičiausiai 400 m įveikė Pirmos gimazijos bėgikai. Antra vieta atiteko Švėkšnos “Saulės” gimazistams, trečia – Vyduniečiams, ketvirta – Ž. Naumiesčio gimnazistams ir penkti liko vainutiškiai.

Titulai išsaugoti!

Visoms komandoms sudalyvavus visose rungtyse, buvo skaičiuojamas bendras rezultatas. Už kiekvieną pirmą vieta užėmusi komanda gaudavo po 21 tašką, už antrą -19 taškų, už trečia – 18, už ketvirtą – 17 ir t.t. mažėjančia tvarka. Tarp pagrindinių mokyklų daugiausiai 127 taškus surinko Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, kuri išsaugojo savo prieš du metus iškovotą titulą. II vietą iškovojo, 124 taškus surinkusi, Kintų pagrindinė mokykla, III vieta – Katyčių pagrindinė mokykla (122 tšk.), IV vieta – Usėnų pagrindinė mokykla (144 tšk.), V vieta – M. Jankaus pagrindinė mokykla (101 tšk.), VI vieta – Juknaičių pagrindinė mokykla (93 tšk.),VII vieta -  Vilkyčių pagrindinė mokykla (88 tšk.) ir VIII Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla (78 tšk.)     

Tarp gimnazijų senarijus panašus. Kaip ir prieš du metus taip ir šiemet savo čempionų vardą išsauųgojo Šilutės pirma gimazija surinkusi 133 tšk., antra vieta atiteko Vydūno gimazijai (130 tšk.), III v. – Vainuto gimazijai (123 tšk.), IV vieta – Švėkšnos “Saulės” gimnazija (120 tšk.) ir Ž. Naumiesčio gimazija (115 tšk.). 

Šilutės SM

Agnė Sakalienė