8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

V. Balsys iš pasaulio studentų bokso čempionato parsivežė bronzą

V. Balsys iš pasaulio studentų bokso čempionato parsivežė bronzą

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 7 dienomis Kalmukijos Respublikos sostinėje Elistoje (Rusijos federacija) vyko VIII-tasis pasaulio studentų bokso čempionatas. Čempionate iš viso dalyvavo 111 boksininkų (92 vyrai, 19 moterų) iš 22 pasaulio valstybių. Lietuvą atstovavo keturi boksininkai iš kurių net du šilutiškiai. Geriausiai sekėsi mūsiškiui Vytautui Balsiui, jis iškovojo bronzą.   

Tik vienas Lietuvis parvežė medalį

Pirmuosius smūgius pradėjęs Šilutės sporto mokykloje (treneris Vincas Murauskas), šiuo metu besimokantis Lietuvos sporto universitete, Vytautas Balsys jau nuo pat pirmų kovų pasaulio studentų čempionate varžovus gan ženkliai pralenkė. Pirmoje kovoje (svorio kategorija iki 75 kg.) lietuvis 4:1 įveikė estą Eduardą Piirisildą. Ketvirtfinalyje mūsiškis susitiko su Adiletu Batyralijevu iš Kirgizijos, čia vieningų teisėjų sprendimu Vytautas įveikė varžovą 5:0. Pasiekus pusfinalį V. Balsį sustabdė rusas Vadimas Tulkovas, kuris laimėjo taškais 0:5. Mūsiškio patekimas į pusfinalį jam jau užtikrino bronzos medalį. O rusas patekęs į finalą ten iškovojo I vietą.

Pasak trenerio Vinco Murausko, auklėtinis buvo puikiai pasirengęs šiam čempionatui. Ir pusfinalio kovoje mūsiškis tikrai nenusileido Rusijos atstovui, čia tik teisėjų palankus sprendimas čempionato šeimininkui.

Pokalbis su bronzos medalio laimėtoju Vytautu Balsiu, kaip visada šiltas ir pilnas juoko. Paklausu, kaip jis galvoja ar jo krutinę turėjo puošti kitos spalvos medalis jis su šypseną atsakė „Daug kas turėtu kitaip būti ir įvykti, bet čia tiesios niekada nerasi, jaučiuosi gerai, daug stengiausi, daug ruošiausi šitoms varžyboms ir buvau puikiai nusiteikęs. Sunkiai besiruošiant tikslas visada įgauna didesnę svarbą, todėl ir pasiekus jį jautiesi be galo laimingas“. Šaunuolis Vytautai, taip ir toliau!

Čempionate dalyvavo ir dar du lietuviai Paulius Žujevas ir  Deivideas Lukošiūnas, kurie savo svorio kategorijose po pirmų kovų nusileido varžovas ir tolimesnėse kovose nebedalyvavo.

Lietuvos garbę ginti vyko ir šilutiškė Austėja Aučiūtė, kuri svorio kategorijoje iki 60 kg. ketvirtfinalyje taškais 1:4 pralaimėjo Raimonai Graeff iš Vokietijos.

Treneris neslepia nuostabos, kaip prie jų priėjęs apsauginis paklausė ar jie iš Lietuvos. Po teigiamo atsakymo visi buvo pakviesti pas Kalmukijos Respublikos ministrą pirmininką Igorį Zotovą. Nuvykus pas jį I. Zotovas prabilo lietuviškai. Visų nuostabai jis kilęs iš Lietuvos (Klaipėdos), yra gyvenęs ir Šilutėje. Sužinojęs, kad net du sportininkai Vytautas Balsys ir Austėja Aučiūte bei abu treneriai Vincas Murauskas ir Vidas Bružas (Lietuvos vyr. bokso treneris) yra kilę iš Šilutės rajono, premjeras juokavo „tai čia Lietuvos ar Šilutės rinktinė“.

Šilutės sporto mokykla,

Agnė Sakalienė