8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Puikūs mūsų mokyklos irkluotojų pasiekimai

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunių sporto žaidynėse sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos  trenerių Bronės Bartušienės ir Nedo Bartušio auklėtiniai. Atkaklioje kovoje tarp 16 rinktinių, atvykusių iš visų didžiųjų miestų, jie iškovojo IV vietą.

Įvairiose šalies varžybose visų spalvų medalius laimėjo E.Golubovskytė, I.Baužaitė, E.Žemaitytė, B.Lukoševičius, A.Rauktys ir T.Šeršen.

Pateikiame mūsų irkluotojų praėjusio sezono pasiekimų apžvalgą.

Sporto žaidynėse

Šiaulių irklavimo bazės takuose sėkmingai pusfinalio barjerus įveikė ir į finalinius plaukimus iškopė mūsų merginų dviviečių ir keturviečių baidarių įgulos. 1000 m distancijoje tarp 9 įgulų bronzos medalius iškovojo dvivietės baidarės irkluotojos Erika Golubovskytė ir Ingrida Baužaitė. O 500 m nuotolyje Šilutės keturvietės baidarės įgula Greta Urbonaitė, Laura Šadbaraitė, E.Golubovskytė ir I.Baužaitė užėmė III vietą, nusileidusios tik pajėgioms Visagino ir Kauno irkluotojoms.
 

Mūsų vaikinai Benas Lukoševičius, Andrius Rauktys, Tomas Šeršen, Algirdas Dabševičius, Lukas Golubovskis vienvietėmis valtimis pusfinaliuose buvo pirmi, tačiau finale prizinių vietų nelaimėjo.

Prizininkais tapo Visagino (962,5 taško), Kauno I (647 tšk.), Šiaulių (612 tšk.) komandos. Šilutės irkluotojai pelnė 438 tškus ir užėmė IV vietą, aplenkę Vilniaus (417,75), Marijampolės (395), Klaipėdos (386) ir kitas komandas.

Taurės varžybose

Šalies baidarių ir kanojų irklavimo taurės jaunių varžybose šilutiškio B.Lukoševičiaus ir šiauliečio A.Zubės irkluojama dvivietė 500 m nuotolyje finišavo pirma. O 1000 m distancijoje B.Lukoševičiaus ir šiauliečio M.Kanaverskio duetas laimėjo II vietą. Mūsų merginų E.Golubovskytės ir I.Baužaitės irkluojama dvivietė 500 ir 1000 m distancijose užėmė antrąsias vietas.

Talšos regatoje

Talšos baidarių ir kanojų irklavimo regatoje Šiauliuose ypač sėkmingai vienvietes baidares 500 m distacija irklavo mūsų merginos, užėmusios visą nugalėtojų pakylą. Aukso medalį iškovojo E.Golubovskytė, sidabro - I.Baužaitė, bronzos - E.Žemaitytė.

Dviviečių baidarių rungtyje vėl nugalėjo E.Golubovskytės ir I.Baužaitės duetas, o II vietą laimėjo E.Žemaitytė, irklavusi su latve.

Jaunių grupėje 2 bronzos medalius pelnė B.Lukoševičius, irklavęs vienvietę ir dvivietę su šiauliečiu A.Zube.

Jaunučių grupėje sėkmingai pasirodė šilutiškis A.Rauktys, irklavęs vienvietę, - užėmė II vietą. Jo treniruočių draugas T.Šeršen liko trečias, o kartu irklavę dvivietę jie laimėjo II vietą.

Suaugusiųjų čempionate

Mūsų jaunieji irkluotojai drąsiai kovojo su pajėgiausiais šalies suaugusiųjų čempionato meistrais. Mūsų lyderių E.Golubovskytės ir I.Baužaitės duetas 1000 m distancijoje iškovojo sidabro medalius. Šalies jaunių rinktinės narys B.Lukoševičius su zarasiškiu N.Ovčinikovu pelnė bronzą.

Po čempionato B.Lukoševičius šalies jaunių rinktinės sudėtyje kartu su trenere B.Bartušiene išvyko į Europos jaunių čempionatą Vengrijoje. Ten jis pusfinalio varžybose užėmė II vietą ir iškopė į finalą, o finale liko devintas.

Moksleiviai palydėjo vasarą

Baidarių ir kanojų irklavimo vasaros sezonas baigėsi Lietuvos moksleivių taurės varžybomis. Šiaulių irklavimo bazės takuose varžėsi daugiau kaip 300 jaunųjų irkluotojų 500 m nuotolyje.

Vėl sėkmingai pasirodė mūsų E.Golubovskytės ir I.Baužaitės duetas - jos aplenkė visas varžoves ir iškovojo I vietą. Jų treniruočių draugė E.Žemaitytė su šiauliete I.Zubyte laimėjo II vietą.

Vaikinų atrankinėse varžybose vyko 5 plaukimai po 9 irkluotojus. Pusfinalyje I-II vietas užėmę irkluotojai rungtyniavo finale. Finaliniuose plaukimuose jėgas išbandė ir mūsų irkluotojai: A.Rauktys užėmė IV vietą, T.Šeršen - VI vietą, o abu irkluodami dvivietę valtį, jie iškovojo II vietą.