8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Šilutėje stipruoliai lipdomi sporto mokykloje

Šilutėje stipruoliai lipdomi sporto mokykloje

Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos treneris Liudas Čičirka teigiamai vertina ir mato didelę perspektyvą 14-mečio supersunkiasvorio Prano Balčiūno (127 kg) sportinei karjerai, nes auklėtinis ant pakylos kovoja it plėšrus žvėris. Tą įrodė šalies jaunių (iki 17 m.) pirmenybėse, varžydamasis su vyresniais. Gerų rezultatų pasiekė ir kiti vaikinai, ypač Lorenas Matevičius, užtikrintai tapęs čempionu. Sėkmingas buvo ir merginų debiutas.

Šilutės sporto mokyklos treneriai L. Čičirka ir Laimis Li Čin Chai patenkinti, kad turi lokiuką Praną Balčiūną. Jis Panevėžio „Aukštaitijos“ sporto rūmuose nepabūgo kovoti su trimis metais vyresniais konkurentais. Pranas yra Lietuvos čempionas bei rekordininkas tarp sunkiaatlečių iki penkiolikos metų. Varžybos su septyniolikmečiais – jo debiutas. Kovoje dėl trečios vietos P. Balčiūnas įveikė Panevėžio atstovą A. Bogomolovą. Dvikova buvo įtempta, vingiuota. Prano rezultatai: rovė 80 kg, stūmė – 98 kg. Dvikovės suma – 178 kg. A. Bogomolovas rovė 82 kg, stūmė – 95 kg. Dvikovės suma – 177 kg. P. Balčiūnas pelnė bronzos medalį.

L. Matevičiui (svorio kategorija iki 73 kg) neprilygo nė vienas varžovas. Lorenas nugalėjo užtikrintai. Jis rovimo veiksmu iškėlė 95 kg, stūmimo veiksmu – 115 kg. Bandė stumti ir 121 kg – naujas šalies rekordas, bet svoris nepakluso. Lorenas tikisi šį svorį įveikti liepos mėnesį per Lietuvos suaugusiųjų čempionatą. Tarp atletų, sveriančių iki 96 kg, šilutiškis Rimgaudas Augylius užėmė trečią vietą. Dvikovės suma – 142 kg (rovė 65 kg, stūmė 77 kg). Rimgaudo triūso vaisius – bronzos medalis. Anot jo trenerių, tik sistemingas darbas per treniruotes veda į sportinio meistriškumo aukštumas.

Panevėžyje debiutavo ir merginos. Teisę startuoti jaunių čempionate buvo pelniusios 5 šilutiškės, dalyvavo – 3. Dvi merginos neišvyko dėl objektyvių priežasčių. Sidabro medalį ir pirmą titulą iškovojo Gabrielė Rutkauskaitė (sv. kt. +71 kg). Ji rovė 26 kg, stūmė – 35 kg. Valio!  Gabija Valiūtė (sv. kt. iki 59 kg) ir Goda Tarozaitė (sv. kt. iki 71 kg) užėmė šeštas vietas. Gabijos dvikovės suma – 77 kg (35+42), Godos dvikovės suma – 60 kg (25+35). Beje, treniruotes pradėjo lankyti 10-12 metų ukrainietės Arina, Zlata ir šešiolikmetė Vika. Vaikinų absoliučioje įskaitoje pagal meistriškumą trečia vieta skirta L. Matevičiui.

Šilutės sporto mokyklos jaunių sunkiosios atletikos rinktinė (iš kairės): Pranas Balčiūnas, Lorenas Matevičius, Rimgaudas Augylius, Gabija Valiūtė, Gabrielė Rutkauskaitė ir Goda Tarozaitė.

Austėjos Bočkutės nuotrauka