8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Šilutės krepšinio pamaina – užsitarnauta perspektyva brautis aukštyn

Šilutės krepšinio pamaina – užsitarnauta perspektyva brautis aukštyn

Šilutės sporto mokyklos krepšinio trenerio Kęstučio Šerniaus 16-mečiai auklėtiniai, siekdami prasiveržti į MKL (moksleivių krepšinio lyga) „B‘ diviziono finalą, patiesė ant menčių ne vieną konkurentą. Prisiėjo paplušėti, nes pasiduodančių nebuvo, kiekviena komanda grūmėsi iki paskutinio vilties šanso. Pamariškiai įrodė verti kovoti su stipriausiomis bendraamžių komandomis.

MKL „B“ diviziono pirmenybės vykdomos keliais etapais. Etapai – tai tankus filtras. Į finalą prasmunka tik pačios pajėgiausios komandos. Stipriausios paskutiniame etape įgyja teisę žaisti pereinamąsias rungtynes su „A“ diviziono autsaideriais. Komanda gali laimėti „B“ diviziono medalius, bet neprasiveržti į „A“ divizioną. Vis dėlto nemaža garbė tapti ir „B“ diviziono prizininkais, kovoti finale.

Pirmasis etapas

Šilutės sporto mokyklos jaunučiai į finalą prasimušė. Šešiolikmečių krepšininkų „B“ divizioną sudarė 31 komanda. Pirmajame pirmenybių etape jos buvo suskirstytos teritoriniu principu į 4 grupes po 7-8 komandas. Ekipos, grupių varžybose užėmusios 1-4 vietas, įgijo teisę žaisti atkrintamąsias rungtynes iki dviejų pergalių. Šilutiškiai pateko į „B“ grupę (7 komandos). Grupėje kovota dviejų ratų sistema. Trenerio K. Šerniaus auklėtiniai laimėjo aštuonias rungtynes, pralaimėjo ketverias. Jų kraitis – 20 taškų ir trečia vieta. Grupės lyderiu buvo Šiaulių KA ekipa „Saulė“I –ŠSG. Šiauliečiai, iškovoję 12 pergalių, surinko 24 taškus ir užėmė pirmą vietą. Antrą vietą pelnė Šilalės sporto mokyklos komanda: 10 pergalių, 2 pralaimėjimai, 22 taškai. Ketvirtą kelialapį į atkrintamųjų varžybų etapą pasičiupo Telšių SRC komanda: 6 pergalės, 6 pralaimėjimai, 18 taškų.

“A“ grupėje (8 komandos) geriausiai žaidė Utenos DSC  ekipa, laimėjusi 14 rungtynių ir surinkusi 28 taškus. 2-3-4 vietas užėmė Vilniaus KM IV, KM III, KM V komandos. „C“ grupėje (8 komandos) triumfavo Kauno „Tornado“ KM I- „Metga“ komanda. Kauniečiai nugalėjo visus varžovus: 14 pergalių, 28 taškai. Antrą vietą užėmė Druskininkų SC: 12 pergalių, 2 pralaimėjimai, 26 tšk. Alytaus SRC treti: 9 pergalės, 5 pralaimėjimai, 23 tšk. Ketvirtą kelialapį pasiėmė Marijampolės SC II – „Eurostandard“ ekipa: 8 pergalės, 6 pralaimėjimai, 22 tšk. Atkakliai kovojo „D“ grupės (8 komandos) ekipos. Nugalėjo Kėdainių  SC – BC „Savi“: 13 pergalių, 1 pralaimėjimas, 27 tšk. Antrą vietą su tiek pat taškų užėmė Kauno KM „Žalgiris III“. Rokiškio KKSC trečia: 10 pergalių, 4 pralaimėjimai, 24 tšk. Ukmergės SC liko ketvirta: 7 pergalės, 7 pralaimėjimai, 21 tšk.  

Atkrintamosios: prireikė trijų rungtynių

Šilutės sporto mokyklos komanda atkrintamųjų varžybų cikle susitiko su Kėdainių SC-BC ekipa „Savi“ (treneris vaidas Simonavičius). Aikštės pranašumą turėjo kėdainiečiai, užėmę aukštesnę vietą grupės varžybose. Šilutiškių laukė sunki kova. Nugalėtojas paaiškėjo tik po trijų rungtynių. Balandžio 11 dieną Kėdainių arenoje viršų paėmė aikštelės šeimininkai – 87:76 (27-19, 19-22, 21-14, 20-21). Kėdainių komandai Mantas Liutkevičius pelnė 25 taškus, Vakaris Danielius – 20. Tarp šilutiškių pasižymėjo Ainardas Misius – 24 tšk., Aurimas Šimelionis – 20 tšk., Benas Žaltauskas – 12 tšk. Aikštelės šeimininkų starto penketas pelnė net 82 tšk., šilutiškių starto penketas – 47, atsarginiai krepšininkai – 29 tšk. Balandžio 14 dieną namuose šilutiškiai, išnagrinėję varžovų žaidimo stipriąsias ir silpnąsias puses, atsirevanšavo – 85:63 (23-11, 18-10, 26-17, 18-25). Mūsų komandos lyderiais buvo A. Misius – 29 tšk., broliai dvyniai Algirdas ir Aurimas Šimelionai – 18 ir 16 tšk., Matas Gratkauskas – 13 tšk. Kuri komanda įveiks atkrintamųjų varžybų barjerą, lėmė balandžio 21 dieną žaistos rungtynės Kėdainiuose. Svečiams pavyko pristabdyti kėdainiečių lyderius V. Danielių, M. Liutkevičių bei kitus. Pergalę išsivežė šilutiškiai – 58:73 (20-19, 16-14, 9-22, 13-18). Pamario komandai taškus pelnė: A. Misius – 25, B. Žaltauskas – 15, I. Grikšelis – 14, Aurimas Šimelionis – 9, M. Gratkauskas – 7, Algirdas Šimelionis – 3. Šilutiškių atsarginiai žaidėjai pridūrė 14 taškų. Tai geras ženklas komandai. Kelialapis į finalą buvo iškovotas.

Finalo pamokos

“B“ diviziono jaunučių finalinės varžybos vyko Kaune balandžio 30-ą ir gegužės 1-ą dienomis. Pečius surėmė Kauno „Tornado“ KM I – „Metga“, Utenos DSC, Vilniaus ekipa „Sostinės“ KM IV ir Šilutės sporto mokyklos komanda. „Tornado“ parodė savo galią. Kauniečiai (treneris Šarūnas Zablockis) namų arenoje įveikė vilniečių (treneris Tomas Urbelionis) komandą rezultatu 73:61, o Utenos DSC (treneris Ernestas Leipus) nugalėta rezultatu 92:86. Šilutiškiai pirmas rungtynes pralaimi Utenos DSC komandai – 63:73 (27-17, 15-19, 20-8, 11-9). Rezultatas rodo – žaista banguotai. Mūsiškių starto penketas prilygo uteniškių pagrindiniam penketui: šilutiškiai pelnė 60 taškų, uteniškiai – 61. Užtat varžovų atsarginių žaidėjų kraitis – 12 tšk., šilutiškių – 3 tšk. Mūsų komandai taškus pelnė: A. Misius – 22, Algirdas Šimelionis – 13, I. Grikšelis – 11, B. Žaltauskas – 9, M. Gratkauskas – 5, Aurimas Šimelionis – 3. Uteniškiai taikliau atakavo iš baudos aikštelės – 50 tšk., šilutiškių derlius kuklesnis – 36 tšk.

Gegužės 1 dieną šilutiškiai kibo kovoti su Vilniaus „Sostinės“ KM IV ekipa. Rungtynės vyko apylygiai. Vis tik pamariškiai neatsilaikė – 51:64 (14-15, 10-19, 18-19, 9-11). Šilutiškius į priekį vedė Aurimas Šimelionis, pelnęs 17 taškų. A. Misius pridūrė 14 tšk., I. Grikšelis ir B. Žaltauskas pelnė po 9 tšk., Algirdas Šimelionis – 2 tšk. Šilutiškiai liko ketvirti. Vilniečiai treti, antrą vietą užėmė uteniškiai, pirmą – kauniečiai. 2021-2022 metų sezoną Šilutės sporto mokyklos U16 rinktinės baigė finaliniu akordu. Prisižaista sočiai su įvairiais varžovais, į finalą prasibrauta, pasitikrinta, ką komanda daro gerai, o kur reikės pridėti. Net trys Šilutės sporto mokyklos krepšinio komandos „B“ diviziono pirmenybėse nusiyrė į finalą. Trenerio Petro Joniko treniruojami aštuoniolikmečiai iškovojo bronzos medalius, o trenerio Kęstučio Šerniaus penkiolikmečiai pelnė sidabro medalius. Pastarojo treniruojamiems šešiolikmečiams kiek pritrūko sėkmės, kad grįžtų iš Kauno su medaliais. Tai pataisoma, jei tik krepšininkai sieks prisidurti dar skambesnių pergalių, triūs per treniruotes. Komanda turi perspektyvių žaidėjų. Paminėsime dar nevardintus: Andrius Berteška, Mindaugas Dovidovičius, Nojus Kasputis, Dovydas Kibickas, Nojus Klimašauskas, Tajus Sidaravičius, Vytautas Šliogeris, Ignas Žiogas. Jau varžybose apšaudyti komandos lyderiai: Ainardas Misius, Benas Žaltauskas, broliai Algirdas ir Aurimas Šimelioniai, Irmantas Grikšelis, Matas Gratkauskas. Tad aukščiau galvas ir pirmyn!

Šilutės sporto mokyklos trenerio Kęstučio Šerniaus treniruojamos U15 ir U16 komandos, sėkmingai pasirodžiusios MKL „B“ diviziono pirmenybėse.