8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Būsimąjį prizininką varžybose palaikė tėvas

Būsimąjį prizininką varžybose palaikė tėvas

Sunkiosios atletikos čempionatuose žiūrovai labiausiai laukia sunkiasvorių pasirodymų, nes jie kelia milžiniškus svorius. Šilutės sporto mokykloje raumenis augina du gabūs jaunučiai, būsimieji sunkiasvoriai Naglis Ramanauskas ir Justas Stanišauskas, kurių treneriai Liudas Čičirka ir Laimis Li Čin Chai tikisi iš jų ateityje meistriškų rezultatų.

Kad tokia perspektyva reali, parodė Lietuvos jaunučių (iki 13 metų) sunkiosios atletikos čempionatas, vykęs Klausučiuose (Marijampolės apskritis) gegužės 14 dieną. Čia startavo pajėgiausia sunkiosios atletikos pamaina. Kelialapius į finalą pagal zoninių varžybų rezultatus pelnė ir abu aukščiau išvardyti Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: naumiestiškis Naglis Ramanauskas ir šilutiškis Justas Stanišauskas. Naglį į varžybas atlydėjo ir palaikė tėvas. Sūnaitėlis parodė esąs ne iš kelmo spirtas. Trylikametis Naglis (svorio kategorija + 81 kg) rovimo veiksmu iškėlė 45 kg, stūmimo veiksmu įveikė 56 kg. Dvikovės suma – 101 kg. Šis rezultatas garantavo antrą vietą ir sidabro medalį. Triūsas treniruotėse atsipirko. Naglis darbštus, savarankiškas, treniruočių nepraleidžia. Jis – pavyzdys kitiems Žemaičių Naumiesčio vaikams, lankantiems sunkiosios atletikos pratybas.

Sėkmingai kovojo ir Justas Stanišauskas (+81 kg), išrovęs 43 kg ir išstūmęs 56 kg. Dviem veiksmais iškėlė 99 kg. Justas užėmė trečią vietą ir pelnė bronzos medalį. Jis, kaip ir Naglis, pavyzdys treniruotes lankantiems draugams. Treneriai L. Čičirka, L. Li Čin Chai neslepia vilčių, susijusių su Naglio ir Justo sportinės ateities perspektyvomis. Tiesa, mūsų būsimieji sunkiasvoriai turi rimtą konkurentą, Telšių atstovą Mantą Domarką, kuris Klausučiuose tapo čempionu. Manto rezultatai: rovė 50 kg, stūmė – 60 kg. Dvikovės suma – 110 kg. Pamariškiams reikia galvoti ir siekti revanšo. Lietuva – stipruolių kraštas, sunkumų kilnojimo čempionai išugdomi ne vien didmiesčiuose, bet ir provincijose. Šilutė šia prasme itin pasižymėjusi daugkartiniais šalies sunkiosios atletikos rekordininkais.

Lietuvos jaunučių sunkiosios atletikos čempionato sidabro ir bronzos medalių laimėtojai Naglis Ramanauskas (kairėje) ir Justas Stanišauskas.