8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Gerino rekordus

Gerino rekordus

Šilutės sporto mokyklos sunkiaatletis, septyniolikmetis Lorenas Matevičius (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) šauniai startavo Lietuvos jaunimo iki 20 metų čempionate Klaipėdoje: pagerino du bendraamžių rekordus, o konkuruodamas su vyresniais varžovais iškovojo sidabro medalį, nors galėjo būti ir dar geriau...

Klaipėdoje čempionatas surengta gegužės 27-28 dienomis. Prieš tai vyko zoninės varžybos. Kelialapius į finalą pelnė kiekvienos svorio kategorijos pajėgiausieji šeši sunkumų kilnotojai. Visi šilutiškiai buvo gerokai jaunesni už varžovus. Mūsų treneriams tai buvo pamainos aktyvo peržiūra, teikianti vilčių ateities perspektyvoms. Nenuostabu, kad į finalą prasimušė tik L. Matevičius (svorio kategorija iki 73 kg), bet taškų komandai davė ir kiti pamariškiai (Rimgaudas Augylius, Justas Stanišauskas, Rokas Toliušis, Matas Rimkus, Mantas Li Čin Chai, Naglis Ramanauskas). Čempionate taškų įskaitą gavo 15 komandų.

Klaipėdoje L. Matevičius ant pakylos lipo praėjusį šeštadienį. Treneriai tikėjosi iš jo medalio. Lorenas nenuvylė. Nuvylė trys teisėjai, įskaitę devyniolikmečio anykštėno Edvino Baklanovo (trenerė G. Bražaitė) iškeltus svorius stūmimo veiksmo, nors, pasak mūsų trenerių, net du kartus sportininkas nešvariai atliko svorio fiksaciją, tai yra jo rankos sulinko, štanga svyravo. E. Baklanovas tapo šalies dvidešimtmečių čempionato čempionu, iškėlęs dviem veiksmais vienu kilogramu sunkesnę štangą nei šilutiškis. Kaip vyko jų dvikova? Rovimo veiksmu abu paeiliui įveikė 90, 95 ir 100 kg. Lygiosios. Neklydo konkurentai ir stumdami štangą. Lorenas stūmimo veiksmą pradėjo nuo 110 kg. Svorį įveikė, užsisakė 120 kg. Įveikė. E. Baklanovo serija: iškelia 115 kg, iškelia 120 kg, bet pastarąjį veiksmą atlieka nešvariai, nors kauniečiai teisėjai rezultatą įskaito. L. Matevičius, matydamas, kad varžovas vargsta keldamas svorius, užsisako 122 kg. Išstumia.  Stumdamas svorį Lorenas pagerino Lietuvos septyniolikmečių stūmimo ir dvikovės  rekordus, pasiektus vilniečio Martyno Adomėno. Beje, rovimo veiksmu iškėlęs 100 kg L. Matevičius pakartojo šalies septyniolikmečių rekordą, priklausantį Vilniaus atstovui Aivarui Žukauskui. O kaip baigėsi jo dvikova su E. Baklanovu? Pastarasis išstumia 123 kg, bet svorio fiksacija nešvari. Teisėjai rezultatą užskaito. Treneriui L. Čičirkai belieka abejonių dėl teisėjų kvalifikacijos, nes nieko panašaus anksčiau nebuvo matęs. E. Baklanovas dviem veiksmais surenka 223 kg. Jis – čempionas. L. Matevičiaus rezultatas – 222 kg. Lorenas užima antrą vietą. Trečiu lieka panevėžietis Aironas Brazauskas – 196 kg (rovė 86 kg, stūmė 110 kg). Komandos prizininkės: Klaipėda – 1 vieta, 249 tšk., Telšiai – 2 v., 241 tšk., Anykščiai – 3 v. Šilutiškių kraitis – 151 taškas, 7 vieta.

Lietuvos sunkiosios atletikos jaunimo čempionato iki 20 metų prizininkai: Lorenas Matevičius (kairėje) – antra vieta, čempionas Edvinas Baklanovas (viduryje), trečios vietos laimėtojas Aironas Brazauskas.