8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

“Drakoniukai“ – baltojo kamuoliuko skrydžio burtininkai

“Drakoniukai“ – baltojo kamuoliuko skrydžio burtininkai

Šilutės sporto mokyklos stalo teniso grupės (treneris Artūras Silius) aštuonmetė auklėtinė Aušra Rainytė Mažeikiuose aštriai puldama apstraksėjo trimis metais vyresnes mergaites ir laimėjo kelialapį į Lietuvos vaikų čempionatą Vilniuje. Teisę vykti į čempionatą taip pat išsikovojo Justinas Jukna ir Osvaldas Leščinskas.

Lietuvos vaikų stalo teniso čempionate Vilniuje birželio 11 dieną žais vienuolikmečiai ir jaunesni dalyviai. Šilutiškiai 3 kelialapius į finalą išpešė birželio 1-ą zoninėse varžybose Mažeikiuose. Šilutiškių desantas – Aušra Rainytė, Justinas Jukna, Osvaldas Leščinskas, Aronas Šeperys ir Matas Kniukšta. Visi jaunesni už varžovus, bet visi labai pamėgę smagiai vožtelėti baltajam kamuoliukui, kad varžovui būtų sunku aną atmušti. Mūsiškių sportinė apranga – juodi marškinėliai su aukso spalvos siūlais išsiuvinėtu drakonu. Mažeikiuose „drakoniukai“ įrodė, jog jie tikrai be baimės žaidžia stalo tenisą, greitai mojuodami raketėmis. Ir jų smūgių arsenalas jau įvairus. Žaidėjai, kuriems šiandien devyneri, dešimt metelių ir jie jau nemažai ką moka prie žaliojo stalo, šviečia perspektyva tapti šios sporto šakos meistrais, gal net profesionalais. Žinoma, jei dėl kokių nors priežasčių nestabtelės, mes pomėgį. Kartais taip nutinka, nors kaip besistengtų treneris, kad šito neįvyktų.

Mažeikiuose labiausiai trenerį nudžiugino Aušra Rainytė, besitreniruojanti pirmus metus. Aušrelė lengvai juda, jos smūgis dešine raketės puse stiprus, o kaire puse – klaidinantis varžovę. Ji greit pagauna reikiamus judesius, nebijo atakuoti besibaigiant setui, esant lygiam rezultatui. Mažeikiuose ji lemiamą partiją žaidė su Laukuvos (Šilalės r.) atstove Eligija Misevičiūte. Varžovė buvo vyresnė, bet laimėjo A. Rainytė – 3:1. Prieš tai ji įveikė dar keturias varžoves, pranokusias ją ūgiu, jėga. Aušra Mažeikiuose užėmė pirmą vietą. Mergaitės žaidė ratų sistema, o 15 berniukų kovojo dviejų minusų sistema. Dešimtmetis šilutiškis Justinas Jukna užėmė ketvirtą vietą. Šeštą kelialapį į finalą pasitvėrė devynmetis šilutiškis Osvaldas Leščinskas. Ir Justinas, ir Osvaldas – puolėjai. Abu turi tik jiems būdingų stalo teniso žaidimo plonybių. Osvaldas, pavyzdžiui, žaisdamas kaire raketės puse su lygia guma moka bombarduoti varžovą plokščiais smūgiais, nesukdamas kamuoliuko. Priešininkus tai glumina, jie priverčiami pakelti kamuoliuką, o Osvaldas to ir laukia, trenkia baigiamąjį smūgį, kaip iš patrankos. J. Jukna ir O. Leščinskas žais Vilniuje. Ne viskas pavyko Aronui Šeperiui ir Matui Kniukštai. Bet Aronui tik devyneri, o Matas irgi metais jaunesnis už varžovus. Trenerio nuomone, jie dar save parodys.

Iš dešinės: treneris Artūras Silius, Aušra Rainytė, Matas Kniukšta, Justinas Jukna, Osvaldas Leščinskas ir Aronas Šeperys.