8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Ėjo lenkčių per liūtį

Lietuvos vaikų (iki 13 m.) lengvosios atletikos čempionatas Marijampolėje birželio 1-ą vyko siaučiant lietui. Jauniausiai lengvaatlečių pamainai teko konkuruoti ne tik su varžovais, bet ir įveikti balas. Nepaisant to Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai L. Leikuvienė, A. Urmulevičius) gerino asmeninius rekordus ir parvežė apdovanojimų. Tarp prizininkų buvo ir pagėgiškių (treneriai A. Musvydas, A. Jankantienė).

Čempionate apdovanojimus pelnė kiekvienos rungties šeši geriausiai pasirodę jaunieji lengvaatlečiai. Marijampolėje vaikams nebuvo lengva, nes lenktyniauta per liūtį. Varžybos buvo asmeninės. Tarp šilutiškių bronzos medalį iškovojo Andrėja Šimkutė (trenerė L. Leikuvienė), bėgusi 1000 metrų. Andrėja distanciją įveikė per 3:26,29 min. III atskyrio rezultatas. Antrą vietą užėmusios klaipėdietės Ievos Zubavičiūtės (treneris M.Krakys) laikas – 3:26,08 min. Taigi, Andrėjai nedaug trūko, kad finišuotų antra. O pirmą vietą užėmė Kauno atstovė Kamilė Kateivaitė (trenerė D. Jankauskaitė). Čempionės laikas – 3:10,84 min. 1000 metrų bėgęs L. Leikuvienės auklėtinis Mantas Budrikas finišavo penktas – 3:17,80 min. Greičiausias šioje distancijoje buvo vilnietis Šarūnas Petraitis (treneriai I. Krokoviak – Tolstika, A. Tolstiks) – 3:04,20 min. Pagėgiškis Danielius Puodžiūnas (trenerė A. Jankantienė) užėmė atuntą vietą – 3:30,71 min.

Rutulio (2 kg) stūmimo varžybose bronzos medalį pelnė pagėgiškė Emilija Mikulskytė (treneris A. Musvydas), nustūmusį įrankį 9,76 m.  Čempionės šilališkės Kamilės Nemčiauskaitės (treneris R. Bendžius) rezultatas – 11,28 m. Šuolio į tolį varžybose švėkšniškis Mindaugas Urmulevičius (treneris A. Urmulevičius) liko penktas. Jo šuolių šešių bandymo serija, iš kurių vienas bandymas buvo nesėkmingas, tokia: 4,17, 4,18, 4,13, 4,17, 4,39 metro. Varžėsi 24 dalyviai. Čempiono titulą iškovojo Švenčionių rajono atstovas Faustas Michniovas, nušokęs 5,10 m. Kamuoliuko metimo varžybose pagėgiškė Urtė Kalnaitytė (trenerė A. Jankantienė) užėmė ketvirtą vietą. Dvylikametės rezultatas – 41,52 m. Švėkšniškė Eda Bendžiūtė (treneris A. Urmulevičius) kamuoliuką numetė 30,75 m., 11 vieta. Čempione tapo Šakių atstovė Dovilė Lionaitė (treneris A. Ulinskas) – 50,01 m. 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose šilutiškės Agnė Naruševičiūtė ir Elinga Simaitytė  (trenerė L. Leikuvienė) užėmė 7-ą ir 11-ą vietas. Agnės laikas – 11,31 sek., Elingos – 12,59 sek. Nugalėjo telšietė Gabija Preibytė(trenerė L. Kaveckienė) – 10,65 sek. Čempionate jėgas dar išbandė šilutiškiai Rivalas Šmitas, Emilija Juškaitė, Austėja Petravičiūtė, Pagėgių atstovai Erikas Merkelis ir Luka Lukošiūtė. Beje, pasibaigus varžyboms lietus liovėsi.

Lietuvos vaikų čempionato prizininkai, Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (iš kairės) : Mantas Budrikas – 5 vieta, Andrėja Šimkutė – 3 vieta, Mindaugas Urmulevičius – 5 vieta.