8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Sporto mokyklos auklėtiniai aplenkė marčiulioniukus ir saboniukus

Sporto mokyklos auklėtiniai aplenkė marčiulioniukus ir saboniukus

Šilutės sporto mokyklos krepšinio trenerio Kęstučio Šerniaus trylikamečiai auklėtiniai tapo LMKL čempionato „Karūna“ prizininkais – iškovojo sidabro medalius. Finale pamariškiai Kaune nugalėjo Š. Marčiulionio krepšinio akademijos komandą „V-Himėja“ (Vilnius) ir S. Sabonio krepšinio mokyklos ekipą „EXTRA FM“ (Kaunas) – 69:46 ir 98:81.

Karūnos“ čempionate dalyvavo 41 vaikų komanda. Jos buvo suskirstytos į grupes teritoriniu principu. Varžybos prasidėjo pernai, spalio mėnesį. Šilutiškių kelias iki finalo buvo tolimas: pirmiausiai reikėjo gerai pasirodyti grupės varžybose tarp rajonų komandų, po to – atkrentamosiose. Mūsų ekipos garbę gynė šie jaunieji krepšininkai: Gvidas Galinauskas, Tadas Nausėdas, Lukas Petrošius, Edgaras Gudjonis, Artūras Grygelis, Stasys Endzelis, Kazimieras Blaževičius, Tadas Kararinas, Arnas Macaitis, Adomas Vitkauskas, Martynas Venckus, Tauras Ulevičius, taip pat Martynas Lygnugaris, Tomas Kaminskas, Povilas Lapinskas, Tomas Sungaila. Trys pirmieji pateko į simbolinį geriausiųjų „Karūnos“ čempionato žaidėjų penketuką.

Grupės varžybose K. Šerniaus auklėtiniai užėmė pirmą vietą. Jų varžovais buvo Akmenės antroji komanda, Palangos, Plungės, Kretingos, Telšių ekipos. Varžybos vyko dviejų ratų sistema.

Antrasis etapas – atkrintamieji mačai. Šilutiškiai važiavo į Ukmergę. Namų sienos aukštaitukams nepadėjo: pamariškiai sutriuškino varžovus – 74:18. Atsakomųjų rungtynių svečiuose ukmergiškiai atsisakė.
Pusfinalyje šilutiškiai svečiuose ir namuose įveikė Vilniaus antrąją rinktinę – 55:39 ir 75:65.

Finalinės varžybos Kaune vyko 3 dienas. Šilutiškių varžovais buvo dvi Kauno ir viena Vilniaus komandos. Mažai kas tikėjo, kad provincijos krepšininkai įveiks didmiesčių komandas. Šilutės sporto mokyklos trenerio K. Šerniaus treniruojami berniukai įrodė mokantys žaisti krepšinį ne blogiau nei garsieji Vilniaus Š. Marčiulionio krepšinio akademijos ir Kauno S. Sabonio krepšinio mokyklos bendraamžiai. Tai buvo staigmena. Pamariškiai nugalėjo Š. Marčiulionio KA „V-Himėją“ ir S. Sabonio krepšinio mokyklos „EXTRA FM“ komandas – 69:46 ir 98:81. Šilutiškiai, pralaimėję čempionais tapusiai Kauno ekipai „Tornado KM - Nowaco“ – 65:38, užėmė antrą vietą. Marčiulioniukai liko treti, saboniukai – ketvirti. Finaliniame varžybų etape mūsiškiai pelnė 205 taškus, į savo krepšį praleido 192 taškus. Geriausias įmestų ir praleistų krepšių santykis čempionų, laimėjusių visas tris rungtynes, – 238:141.

LMKL pirmenybėse Šilutės sporto mokyklai atstovauja 5 komandos, treniruojamos trenerių A. Rauluševičiaus (12 m.), K. Šerniaus (13 m.), L. Stančiauskienės (14 m.), D. Gricevičiaus (16 m.), P. Joniko (18 m.). Išskyrus trylikamečius, jos dar tęsia kovas.