8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Pasaulio jaunimo bokso vicečempionu tapusį Evaldą Petrauską pagerbė Šilutės vadovai

Pasaulio jaunimo bokso vicečempionu tapusį Evaldą Petrauską pagerbė Šilutės vadovai

Š. m. gegužės 14 d. Šilutės savivaldybės meras Virgilijus Pozingis ir mero pavaduotojas Jonas Jaunius priėmė ir pasveikino Pasaulio jaunimo (iki 18 metų) bokso čempionato dalyvius - Evaldą Petrauską, laimėjusį sidabro medalį, Deividą Girulį ir jų trenerį Vincą Murauską. Šiame čempionate taip pat dalyvavęs Šilutės boksininkas Edgaras Skurdelis pagerbime nedalyvavo.

Boksininkų pagerbime be rajono vadovų dalyvavo Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis, Šilutės sporto mokyklos bokso treneris Vincas Murauskas, VĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius bei vietinės žiniasklaidos atstovai.

Iš Šilutės boksininkų į Azerbaidžano sostinę Baku vyko trys rajono boksininkai, tai Evaldas Petrauskas, Deividas Girulis ir Edgaras Skurdelis.

Susitikimo metu jo dalyviai, bendraudami su boksininkais, ekrane galėjo stebėti Azerbaidžano sostinėje Baku 2010 metais vykusio jaunimo bokso čempionato vaizdo įrašus, kuriuos padarė ir sumontavo vieno iš ten dalyvavusių Lietuvos boksininkų tėvas. Žiūrint vaizdo įrašus apie ten vykusias kovas pasakojo patys kovotojai bei jų treneris Vincas Murauskas.

Lietuvos boksininkai šiame čempionate pasiekė aukštą rezultatą – jie, iš ten dalyvavusių 107 pasaulio šalių, iškovojo septintą vietą. Vinco Murausko teigimu vyko labai didelė konkurencija sportininkų tarpe. Kaip palyginimą jis įvardino tai, jog Rusijos sportininkai, anksčiau garsėdavę pasiekimais bokso srityje, šiame čempionate neiškovojo nei vienos pirmos vietos. Šilutiškiams teko kovoti su Korėjos, Azerbaidžano, Italijos, Australijos, Indijos boksininkais.

Geriausiai sekėsi traksėdiškiui Evaldui Petrauskui (svorio kategorijos iki 60 kg), jis iš Azerbaidžano sostinės Baku parsivežė sidabro medalį ir pasaulio jaunimo vicečempiono titulą. Kelialapį į pirmąsias jaunimo olimpines žaidynes Singapūre jau užsitikrinęs E. Petrauskas pakeliui į finalą įveikė keturis varžovus iš Pietų Korėjos, Italijos, Azerbaidžano ir Australijos.

Nors, pasak paties Evaldo Petrausko ir jam antrinusio jo trenerio Vinco Murausko, į Šilutę buvo galima parvežti ir aukso medalį. Tam sutrukdė keletas teisėjų klaidų finalinėje kovoje, kurių metu buvo nepastebėtas taiklus Evaldo smūgis, bei kitą jo pelnytą tašką teisėjai priskyrė jo varžovui.

Vardindamas Evaldo Petrausko titulus Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis sakė, - „Džiaugiamės tokia neeiline pergale, tokio pasiekimo Lietuvos bokso istorijoje dar nėra buvę.“ Rajono vadovai taip pat reiškė pasididžiavimą, kad tokį sportininką išugdė būtent mūsų rajono sporto mokykla. Pasaulio jaunimo čempionatuose iki šiol Lietuvos boksininkai dusyk (2006 ir 2008 metais) buvo pelnę tik bronzos medalius.

Evaldas Petrauskas boksu užsiima jau virš 10 metų, jis nuo 2007 metų yra įrašytas į Lietuvos olimpinės rinktinės sąrašus ir ten tobulina savo sugebėjimus. Tai jau ne pirmas jo titulas, kuriuo gali didžiuotis jį išugdžiusios Šilutės sporto bei Traksėdžių pagrindinė mokyklos. 2008 metais Bulgarijoje vykusiame Europos jaunių bokso čempionate jis tapo čempionu ir į gimtąjį miestą parsivežė aukso medalį. Sekančiais metais jis savo pasiekimą pakartojo, tik šį kartą vyresniųjų grupėje ir tapo Europos jaunimo bokso čempionu. Tokiu būdu jis jau tapo tituluočiausias Šilutės sportininkas.

Virgilijaus Pozingio paklaustas ar turi kokių prietarų, kuriuos vykdo prieš artėjančias kovas Evaldas Petrauskas atsakė, - „Aš prieš žengdamas į ringą persižegnoju.“ Vienas iš šio sportininko tikslų yra sėkmingai pabaigti Vilniaus Ozo vidurinę mokyklą, studijuoti Vilniaus pedagoginiame universitete ir tapti kvalifikuotu treneriu.

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose