8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

TREČIOSIOS SPORTO ŽAIDYNĖS

TREČIOSIOS SPORTO ŽAIDYNĖS

Š. m. gegužės 19, 20 dienomis vyko Šilutės rajono mokinių III-iosios Sporto Žaidynės, kurias organizavo Šilutės sporto mokykla (direktorius Aivaras Lileikis). Pirmąją žaidynių dieną jėgas išbandė vidurinių mokyklų ir gimnazijų mokiniai (6 komandos). Geriausiai pasirodė Šilutės I-osios gimnazijos rinktinė (mokytojai V. Kirjanovas, D. Plaipienė, R. Drungilas). Antrą dieną dėl geriausios pradinės mokyklos vardo varžėsi net 10 komandų. Geriausiai pasirodė jau antrą kartą iš eilės Vilkyčių pagrindinės mokyklos rinktinė (mokytojai B. Mulskis, D. Černeckytė), aplenkusi M. Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų gausesnes pajėgas.
 

Žaidynių programoje – 7 rungtys: futbolas, krepšinis, tinklinis, smiginis, galiūnų konkursas, virvės traukimas, lengvoji atletika. Pastarosios varžybos įvyko anksčiau. Lengvosios atletikos favoritų pozicijas išlaikė švėkšniškiai ir vilkytiškiai. 

Futbolas: Vyko mažojo futbolo (7x7) varžybos. Trečiadienį nugalėtojais tapo Vydūno gimnazijos komanda, antrą vietą užėmė Pirmos gimnazijos rinktinė, trečią – Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, ketvirti liko vainutiškiai, netikėtai aplenkę Žemaičių Naumiesčio komandą, šešti – kintiškiai.
Ketvirtadienį triumfavo Rusnės futbolininkai (mokytojas R. Endriukaitis), finale po baudinių serijos įveikę M. Jankaus mokyklos bendraamžius. Trečią vietą užėmė Vilkyčių komanda. Ketvirti liko Pamario pagrindinės mokyklos futbolininkai, penkti – degutiškiai, šešti – juknaitiškiai, septinti – katytiškiai, aštunti – saugiškiai. Futbolo komandų neturėjo Traksėdžiai ir Usėnai. 
Krepšinis: Krepšinis buvo žaidžiamas 3x3 lauko teniso aikštelėje. Varžėsi vaikinų ir merginų ekipos. Trečiadienį stipriausios buvo gimnazijų komandos. Pirmas vietas užėmė Pirmosios gimnazijos vaikinai ir Vydūno gimnazijos mergaitės. Pastarosios turėjo lyderę – J. Rauluševičiūtę. Vydūnietės įveikė švėkšniškes – 8:3, Pirmą gimnaziją – 6:1, kintiškes – 7:5, vainutiškes – 8:0, naumiestiškes – 10:4. Švėkšnos vaikinų ir merginų komandos liko antros, trečias vietas užėmė Žemaičių Naumiesčio vaikinų ir merginų komandos.
Pagrindinių mokyklų berniukų turnyrą laimėjo Pamario mokyklos ekipa, aplenkusi M. Jankaus ir Saugų mokyklas. Tarp mergaičių komandų nugalėjo Katyčių krepšininkės, 2-3 vietas užėmė Vilkyčių ir Saugų ekipos.
 

Tinklinis: Tinklinio komandos buvo mišrios: du vaikinai, dvi merginos. Žaisti sutrumpinti setai. Trečiadienį nugalėjo Šilutės pirma gimnazija, 2-3-ios – Vydūno ir Švėkšnos gimnazijos. 
Kaip ir reikėjo laukti, tarp pagrindinių mokyklų pirmą ir antrą vietas užėmė Vilkyčių ir Saugų komandos, trečią – rusniškiai. Saugų seniūnijoje tinklinis – populiarus.  Jį ypač populiarina kūno kultūros mokytojas A. Savickas, padedamas kolegų. Nors tinklinio varžybų pagausėjo, tačiau mokinių žaidimo lygis menkas. Padavimo priėmimas, kamuolio perdavimas neretai atliekami netechniškai. Vilkyčių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja D. Černeckytė kritikavo žaidynėms pasirinktą dviejų minusų sistemą, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda žaidė tik vieną partiją ir liko devinta.

Smiginis: Strėlyčių mėtymas į už kelių žingsnių kabantį apvalų taikinį atrodo lengva rungtis, bet ji turi savo niuansų. Labiau patyrę smiginio mėgėjai, kokie yra Degučių sportininkai (direktorius A. Jokšas), jau kreipia dėmesį į strėlyčių kokybę, stengiasi įsigyti brangesnių. M. Jankaus pagrindinės mokyklos smigininkai mėtė į taikinius pasiskolintas pigias strėlytes, matyt, neteikdami tam svarbos ir nugalėjo. 2-3 vietas užėmė Traksėdžių ir Katyčių trejetai. O šios sporto šakos lyderiai bei populiarintojai degutiškiai, ne kartą ragavę respublikinių varžybų, tenkinosi šešta vieta tarp 10 komandų. Nesėkmės priežastis paprasta – prie taikinių katytiškiai stojo po krepšinio varžybų, nepailsėję, todėl mėtė netaikliai.
Tarp gimnazijų ir vidurinių mokyklų komandų nugalėjo Pirmos gimnazijos rinktinė, aplenkusi Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio smigininkus.

 Galiūnų konkursas: Smiginio, galiūnų, virvės traukimo komandas sudarė visos mokyklos. Nors žiūrovai buvo aplipę krepšinio aikštelės tvorą, bet labiausiai jų entuziazmas pasireiškė stebint galiūnų konkursą ir virvės traukikų dvikovas. Tarp gimnazijų ir vidurinių mokyklų komandų čempionais tapo Pirmos gimnazijos galiūnai, antri – švėkšniškiai, trečią vietą užėmė Vydūno gimnazija.
Perskaičiavus pagrindinių mokyklų komandų rezultatus, į pirmą vietą išsiveržė Vilkyčių atletai, 2-3 vietas užėmė pamariškiai ir katytiškiai.
Galiūną konkursą sudarė 3 rungtys: 16 kg svarsčio metimas į tolį, 25 m bėgimas nešant rankose svarsčius (vyresni moksleiviai nešė 32 kg, pagrindinių mokyklų – 16 kg), pusantros tonos sveriančio lengvojo automobilio tempimas 10 m. Gimnazijų ir vidurinių mokyklų galiūnų konkurso čempiono vardą pelnė Šilutės pirmos gimnazijos atstovas Mindaugas Gudavičius, 2-3 vietas užėmė švėkšniškis Paulius Marcinkevičius ir Šarūnas Briedis iš Vydūno gimnazijos.
Pagrindinių mokyklų galiūnų konkursą laimėjo Vilkyčių lengvaatletis Gytis Pakalniškis, 2-3 vietas užėmė Algimantas Vismantas (M. Jankaus pagr.) ir Laimonas Balseris iš Katyčių. G. Pakalniškis automobilį nutempė per 6,9 sekundes – greičiausiai tarp abiejų grupių stipruolių.
 
Virvės traukimas: Virvės traukimo komandą sudarė 4 vaikinai ir 3 merginos. Triumfavo kaimo mokyklų rinktinės. Visus varžovus nutempė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ir Katyčių pagrindinės mokyklos rinktinės. Antri liko Vainuto atstovai, trečia – Švėkšna.
Tarp pagrindinių mokyklų 2-3 vietas užėmė Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų komandos.
Sudėjus visų sporto šakų rezultatus žaidynių nugalėtojų vardus iškovojo Pirmos gimnazijos ir Vilkyčių pagrindinės mokyklos komandos. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais.
Ketvirtadienį žaidynių dalyvius stadione pasveikino Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis.

 

Rezultatai:

 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
 • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose