8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

SPORTO MOKYKLOS AUKLĖTINĖS ITALIJOJE GYNĖ KLAIPĖDOS KLUBO GARBĘ

Italijoje, Rieti mieste vyko Europos sporto kubų jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos taurės čempionatas. Septintą kartą šiose varžybose dalyvavo Klaipėdos klubas „Nikė“, kurio garbę gynė ir dvi perspektyviausios Šilutės sporto mokyklos trenerio Stasio Oželio auklėtinės Dovilė Bliūdžiūtė ir Greta Valaitytė.

  Čempionate dalyvavo 12 merginų ir 10 vaikinų komandų iš 12 šalių. Varžėsi B ir C grupių komandos. „Nikės“ merginos tarp C grupės komandų užėmė 5 vietą ir perėjo į aukštesnę grupę, vaikinų komanda tenkinosi 7 vieta. Nugalėjo slovėnės ir šveicarai.

 D. Bliūdžiūtė ir G. Valaitytė lanko Šilutės pirmąją gimnaziją. Dovilė – vienuoliktokė, Greta – abiturientė. Dovilės pagrindinė rungtis – barjerinis bėgimas, Gretos – šuoliai į tolį. Abi treniruoja Sporto mokyklos treneris Stasys Oželis.
 D. Bliūdžiūtės greičiausiai 400 m distanciją yra įveikusi per 1: 00,30, tokį pat nuotolį su barjerais įveikia per 1:06,78. G. Valaitytė į tolį yra nušokusi 5,47 m. Abi sportininkės – valingos, moka siekti užsibrėžto tikslo. Beje, šią žiemą Dovilė ir Greta jau gynė Klaipėdos „Nikės“ klubo garbę varžybose Estijoje, o pernai Dovilė kartu su klaipėdiečiais vyko sportuoti į Belgiją. Kaskart iš kelionių parsiveža naujų įspūdžių. Netrūko jų ir Italijoje bei aplankytoje Austrijoje.

D. Bliūdžiūtei ir G. Valaitytei Rietčio stadionas ne itin patiko dėl kietos dangos, ypač lyginant su Šilutės stadionu. Dovilė dalyvavo barjerinio bėgimo 4x400 m estafetės varžybose. Jai, kaip greičiausiai bėgikei, patikėjo finišo atkarpą. Deja, Dovilei teko vytis varžoves. „Nikės“ komanda nebuvo suburta iš barjerinio bėgimo sportininkių – bėgo ir ilgų nuotolių bėgikės, tad medaliai liko svajonėse.
Ne ką geriau sekėsi ir G. Valaitytei, kuri varžėsi ne šuolio į tolį sektoriuje, o bėgimo take.
Greta dalyvavo estafetiniame bėgime 4x100 m. Varžovės buvo greitesnės, uostamiesčio estafetės ketvertukas į kitą varžybų etapą neprasimušė. Vis tiek merginų komanda gali būti patenkinta savo rezultatu – perėjo į aukštesnę grupę.