8 656 86234sportas.mokykla@gmail.comRusnės g. 10A, LT-99185, Šilutė
lten

Vaikų krepšinio turnyras Šilutė-500

Vaikų krepšinio turnyras Šilutė-500

Šių metų gegužės 7 dieną, šeštadienį, įvyko Šilutės sporto mokyklos organizuojamas vaikų (2000 m. gim. ir jaunesnių) krepšinio turnyras „Šilutė-500“, mūsų miesto jubiliejui paminėti. Jame dalyvavo 6 komandos iš įvairių mietų. Šio turnyro tikslas populiarinti krepšinį mokinių tarpe, kelti jaunųjų sportininkų meistriškumą bei palaikyti draugiškus santykius su kitų rajonų sportininkais.
 

Turnyras „Šilutė-500“ prasidėjo 10 val. ir tęsėsi iki 8 val. vakaro. Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Pirmajame žaidė: Šiaulių, Nidos, Plungės sporto mokyklos, antrajame: Šilutės, Gargždų sporto mokyklos ir Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla. Varžybos vyko rato sistema. Vėliau iš kiekvieno pogrupio trečias vietas užėmusios komandos žaidė dėl 5-6 vietų, antras vietas užėmusios dėl 3-4 vietų ir 1 vietą iškovojusios savo pogrupiuose komandos varžėsi dėl 1-2 vietų.

Pirmas pogrupis

Pirmąsias varžybas žaidė namų šeimininkai „Šilutės SM“ su „Gargždų SM“ komanda. Pasibaigus pirmam kėliniui švieslentė rodė – 16:4, mūsiškiai priešininkų komandai per 8 min. (po tiek laiko buvo skirta vienam kėlinukui) leido įmesti vos 4 taškus. Ir likusius kėlinukus gargždiškiai bandė vytis Šilutės sporto mokyklos komandą, bet nesėkmingai. Po finalinės sirenos, mūsiškiai šventė pergalę rezultatu 50:41.


Šilutės SM – Klaipėdos V. Knašiaus KM

Šių dviejų komandų susitikimas buvo labai laukiamas. Šilutės SM trenerio Aliaus Rauluševičiaus ir buvusio jo auklėtinio Justo Bražo (Kalipėdos V. Knašiaus KM dirba treneriu) dvikova – principo reikalas. Todėl varžybų metu netrūko emocijų, o dar kaip visos varžybos vyksta taškas į tašką, jas stebėti dar įdomiau. Ne vienas žiūrovas sakė „Tai finalo vertos varžybos“. Bet tą dieną vos dviejų taškų skirtumu (42:40) pergalę šventė klaipėdiečiai, o jų trenerio Justo Bražo veide buvo neįmanoma nepastebėti didelės šypsenos.

Rezultatu  44:41, trimis taškais pergalė iškovojo Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla prieš Gargždų sporto mokyklą. Taip klaipėdiečių komanda užsitvirtino teisę kovoti finale dėl 1-2 vietų su iš antro pogrupio stipriausia komanda.

Antras pogrupis

Čia  susitiko „Plungės SM – Žemaitukai“ ir „Nidos SM“ komandos. Jų susitikimas baigėsi 55:31 plungiškių naudai.  

Šiaulių „Saulės“ sporto mokykla lengvai įveikė Nidos sporto mokyklos komanda (50:13) ir Plungės „Žemaitukų“ sporto mokyklos komandą (61:40). Šiauliečiai iškovojo teisę varžytis finale dėl 1-2 vietų su klaipėdiečiais, Plungės komanda su Šilutė krepšininkais (dėl 3-4 vietų) ir dėl 5-6 vietų kovos Gargždai ir Nida.

Baudų ir tritaškių konkursas

Prieš finalines varžybas buvo surengtas baudų ir tritaškių mėtimo konkursas. Išsiaiškinti kas geriausiai mėto baudas prie baudų linijos sustojo 12 jaunųjų krepšininkų. Pirmąją vieta baudų mėtymo konkurse iškovojo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Eugenijus Miniota, kuris buvo apdovanotas puikiu suvenyru.

Tritaškių konkurse taip pat dalyvavo 12 krepšininkų, iš kiekvienos komandos po du. Džiugu, kad tritaškio mėtymo konkurse vėl pergalę iškovoti pavyko mūsiškiui Gvidui Pupšiui, kuris taip pat gavo suvenyrą, kurį jam įteikė sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis.

Finalinės krepšinio varžybos

Dėl pirmos vietos kovojo Šiaulių „Saulės“ SM ir Klaipėdos V. Knašiaus KM. pirmame kėlinyje klaipėdiečiam buvo ypač suku pelyti taškus. po pirmo kelinio jų sąskaitoje buvo vos 2 taškai, o šiauliečiai per tą pati laiką įmetė net 19 taškų. Visas varžybas pirmavo Šiaulių komanda ir pasibaigus varžyboms rezultatu 47:24, garbingą pirmąją vietą „Šilutė-500“ turnyre, iškovojo Šiaulių „Saulės“ sporto mokykla.

Šilutės SM nusileido plungiškiams  

Finale dėl 3-4 vietų šilutiškiams nepavyko iškovoti prizinės vietos. Jie tik dviem taškais nusileido Plungės „Žematukai“ SM komandai (42:40), bet tie du taškai jauniesiems krepšininkas reiškė labai daug. Vaikų veiduose matėsi didelis liūdesys, būta ir ašarų. Nes jiems nepavyko laimėti taurės bei medalių, teko pasitenkinti paguodos prizais. Bet pasak trenerio Aliaus Rauluševičiaus, tai puiki pamoka jiems. Jie visada išvykose iš turnyrų grįždavo užėmę prizines vietas, o šį kart pačių organizuojamame turnyre liko ketvirti. Bet krepšinis, tai žaidimas, kurio pabaigos nuspėti neįmanoma. Neslėpė treneris ir to, kad jie tikėjosi varžytis dėl pirmos vietos ir juokavo, kad jie pabuvo džentelmenais ir visus prizus atidavė turnyro svečiams.

Prizai

Visi dalyvavę ir neužėmę prizinių vietų buvo apdovanojo šakočiais bei gaiviaisiais gėrimais. Taip pat iš kiekvienos komandos buvo išrinktas naudingiausias žaidėjas, kuriam buvo įteiktas suvenyras. Šilutės SM naudingiausiu prižintas – Mindaugas Drapkinas.

Prizininkams 1-3 vietos laimėtojams buvo įteiktos taurės bei medaliai, kuriuos įteikė Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis ir finalinių varžybų pažiūrėti atvykęs, buvęs Šilutės sporto mokyklos auklėtinis, 2010 m. Europos krepšinio čempionas, Deividas Pukis.

nuotraukos iš turnyro "Šilute500"

  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose
  • Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Šiauliuose